Švietimas

IT bendrovės technologinio raštingumo mokys 100 mokyklų vaikus

Technologinis išprusimas šiandieniniame išmaniame pasaulyje jau kurį laiką tapo būtinu įgūdžiu, tačiau vis dar yra apipintas įvairiais neteisingais stereotipais. Lietuvoje veikiančios technologijų bendrovės, norėdamas pakeisti šią situaciją, susivienijo į iniciatyvą #100MOKYKLŲ. Jos metu apie 300 mentorių nemokamai aplankys 100 Lietuvos mokyklų, kuriose padės išauginti 100 tūkst. kūrybiškų ateities kūrėjų.

„Praėjusių metų pabaigoje Šimtmečio programavimo valandos renginiuose daugiau kaip 6 tūkst. Lietuvos vaikų išbandė savo jėgas programavimo pasaulyje. Šios iniciatyvos metu žlugo įvairiausi mitai kaip, kad technologijos – nekūrybiška veikla, šioje srityje gali sektis tik berniukams ar turi būti genijus, norėdamas sukurti ką nors naudingo. Pamatę tokį pasisekimą, nutarėme kartu su didžiausiomis šalies technologijų bendrovėmis skelbti šios iniciatyvos pratęsimą – 100 pamokų 100 Lietuvos mokyklų, kurios tikslas yra pasiekti 100 tūkst. kūrybiškų rytojaus technologijų kūrėjų ir paversti technologinį raštingumą higiena“, – sako Monika Katkutė-Gelžinė, kūrybinių technologijų akademijos vaikams „bit&Byte“, organizuojančios #100MOKYKLŲ iniciatyvą, steigėja.

Šių metų pavasarį ir rudenį „bit&Byte“ kartu su pagrindiniais iniciatyvos rėmėjais „Bitė Lietuva“ ir „Tesonet“ bei kitomis šalies technologijų bendrovėmis, kaip „Treatwell“, „Vinted“, „Devbridge“, keliaus po Lietuvos mokyklas. Jose 1-8 klasių moksleiviams pasakos apie galimybes ir įvairiausias roles technologijų industrijoje bei kartu organizuos specialias dirbtuves. Pastarųjų metu vaikai spręs Šimtmečio programavimo valandos užduotis. Po tokios pamokos vaikai turės geresnį supratimą ką daro technologijų bendrovės bei patys praktiškai išbandys nesudėtingas ir patraukliai pateiktas programavimo užduotis.

„Jau niekam nebereikia įrodinėti, kad išmanūs sprendimai palengvina mūsų gyvenimus. Tikime, kad Lietuvoje turime būrį žingeidžių, degančiomis akimis vaikų, kuriuos tik reikia užvesti ant teisingo technologijų kelio ir, žiūrėk, ateityje jau mūsų namuose per virtualų asistentą kalbės ne „Alexa“, bet lietuviška „Eglė“. Ši iniciatyva – būtent toks kokybiškas ir teisingas stumtelėjimas link technologijų rytojaus“, – sako Pranas Kuisys, išmanius sprendimus kuriančios bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdantysis direktorius.

Šiuo metu #100MOKYKLŲ labai aktyviai kviečia registruotis mokyklas, kurios norėtų, kad jose apsilankytų iniciatyvos partneriai ir įteiktų vaikams raktus į rytojaus pasaulį. Taip pat ieškomi ir mentoriai, kuriems artima mintis, kad ir Lietuvos švietimo sistemoje turėtų atsirastų didesnis dėmesys technologijų mokymui.

Dar vienas šios iniciatyvos tikslų – paskatinti vaikus rinktis studijuoti ar gilintis į technologijų sritį. Asociacijos „Infobalt“ tyrimas rodo, kad per ateinančius 3 metus Lietuvoje truks apie 13,3 tūkst. įvairių informacinių ir ryšių technologijų specialistų.

Daugiau informacijos apie projektą, užregistruoti savo mokyklą ar pareikšti norą tapti mentoriumi galima iniciatyvos portale www.bitbyte.lt/100mokyklu/

Iniciatyvos #100MOKYKLŲ pamokos yra paremtos pasaulinės „Programavimo valandos“ metodika. Pastarąją kasmet rengia nevyriausybinė organizacija „Code.org“ su daugiau nei 100 partnerių visame pasaulyje. Jos tikslas – supažindinti žmones su kompiuterių mokslu ir programavimu.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close