Naujienos

Taryboje – sprendimas dėl pokyčių sveikatos priežiūros sistemoje

Klaipėdos gydymo įstaigų laukia pokyčiai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką ir siūlo permainas tiek pirminės sveikatos priežiūros grandyje, tiek teikiant stacionarines paslaugas. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje vasario 17 d. priimtas sprendimas, reikalingas pokyčiams teikiant stacionarines paslaugas ir steigiant Klaipėdoje universiteto ligoninę.

Prielaidos Klaipėdoje steigti universiteto ligoninę sudarytos praėjusių metų gruodžio mėn. Seime priėmus įstatymo pataisas, kuriomis atveriama galimybė Klaipėdoje steigti trečią šalyje aukščiausio lygio sveikatos paslaugų kompetencijos centrą. SAM savivaldybę informavo, kad vykdant pertvarką universiteto ligoninė Klaipėdoje būtų kuriama  VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninės pagrindu, o tokios ligoninės dalininkėmis būtų valstybė (atstovaujama SAM) ir Klaipėdos universitetas. Vienintelė iš minėtų gydymo įstaigų – Klaipėdos universitetinė ligoninė – priklauso savivaldybei, todėl prašyta, kad savivaldybė perduotų ligoninės turtines ir neturtines teises bei pareigas valstybei. Tokiu atveju ministerija ketina atlikti visų minėtų įstaigų reorganizavimo į vieną ligoninę ir Klaipėdos universiteto priėmimo į dalininkus procedūras.

Vasario 17 d. posėdyje Savivaldybės taryba pritarė, kad Klaipėdos miesto savivaldybės – viešosios įstaigos Klaipėdos universitetinės ligoninės dalininkės – turtinės ir neturtinės teisės ir pareigos, taip pat ir patikėjimo teise ligoninės valdomas turtas būtų perduotos valstybei. Taryba balsavo dėl dviejų alternatyvių sprendimų – tarybos narių grupė siūlė turtines ir neturtines teises bei pareigas, taip pat ir turtą, perduoti vienu sprendimu, tuo metu Savivaldybės administracija siūlė pritarti, kad turtinės ir neturtinės teisės ir pareigos būtų perduotos valstybei, tačiau sprendimą dėl turtinių ir neturtinių teisių ir pareigų bei turto perdavimo valstybei priimti vėliau – tarybai pritarus reorganizavimo sąlygų projektui su naujos įstaigos struktūros projektu ir pareigybių sąrašais. Didesnio tarybos narių palaikymo sulaukė siūlymas visas teises ir turtą valstybei perduoti vienu kartu – toks sprendimas priimtas tarybos posėdyje.

Iš viso SAM po pertvarkos Klaipėdoje mato dvi ligonines – jau minėtą universiteto statusą turinčią ligoninę bei daugiaprofilinę ligoninę, kuri būtų kuriama VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės, VšĮ Klaipėdos vaikų ligoninės, VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ ir VšĮ Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ pagrindu ir valdoma dviejų dalininkų – Valstybės, atstovaujamos SAM, bei Klaipėdos miesto savivaldybės. Šiems pokyčiams įgyvendinti prašoma pritarti Klaipėdos vaikų ligoninės reorganizavimui prijungiant šią gydymo  įstaigą prie Respublikinės Klaipėdos ligoninės.  Šis klausimas vasario  17 d. Savivaldybės tarybos posėdyje nebuvo svarstytas.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close