Transportas

Klaipėdos uoste baigiasi kruizinės laivybos sezonas

Sekmadienio rytą Klaipėdos uoste švartuosis paskutinis šiais metais užsuksiantis kruizinis laineris. Apie penkis mėnesius trunkantis sezonas skaičiuoja 41 lainerį Lietuvos uostamiestyje.

Pirmą kartą Klaipėdoje viešėsiantis kruizinis laineris „Silver Dawn“, kurio laukiama sekmadienį, uždarys kruizinės laivybos sezoną. Su Maršalo salų vėliava plaukiojančiam laineriui bus įteiktas uostamiesčio herbas. Jis tradiciškai teikiamas pirmą kartą Klaipėdoje besilankančiam kruiziniam laivui.

Šį sezoną pirmą kartą į Klaipėdą atvyko keturi kruiziniai laineriai, iki šiol nebuvę Lietuvos uostamiestyje. Klaipėdą į savo maršrutą įtraukė ir viena nauja kruizinės laivybos kompanija.

Iš viso šis sezonas paženklintas 41 kruiziniu laivu.

„Dėl geopolitinių aplinkybių pasikeitus situacijai regione, kruiziniuose maršrutuose sumažėjus lankomų uostų, laivybos linijos ieško alternatyvų. Tikimės, kad ateinantį sezoną Klaipėdą atras tiek nauji laivai, tiek naujos laivybos kompanijos. Dar nepasibaigus šiam sezonui, kitiems metams fiksuojame jau bemaž 60-ties laivų registraciją. Daugelis pasaulio uostamiesčių konkuruoja tarpusavyje dėl šių laivų. Klaipėda turi didžiuotis, kad kruiziniai laineriai atplaukia ir tai yra uosto, miesto ir mūsų šalies pasiekimas“, – pranešime sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Šį sezoną didžiausias Klaipėdoje svečiavęsis laineris buvo „Mein Schiff 6“, kurio ilgis 296 metrai. Pirmą kartą Klaipėdą aplankė ir vienas įspūdingiausių – burinis kruizinis laivas „Sea Cloud Spirit“. Vos prieš porą metų pastatytas tristiebis laivas šiuo metu yra vienas didžiausių burlaivių pasaulyje.

Šiemet aplankyti Lietuvą panoro apie 42 tūkst. kruizinių keleivių.

„Jei pernai kruizinių laivų užpildymas siekė apie 40 proc., šiemet išaugo iki 90 proc. Be to, vykusiųjų į ekskursijas skaičius ūgtelėjo iki maždaug 50 proc. Tai rodo didesnes su kruizais dirbančio verslo pajamas bei didesnį pajūrio smulkiųjų verslininkų uždarbį“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close