Transportas

Kviečia įsigyti parkavimo leidimus ir naujose teritorijose

Balandžio mėnesio posėdyje Klaipėdos miesto taryba išplėtė mokamo parkavimo teritoriją į šiaurę ir pietus nuo miesto centro. Ši tvarka įsigalios nuo 2022 m. sausio 1 d. Prašome šių teritorijų gyventojų įsigyti parkavimo leidimus ir primename esminę jiems naudingą informaciją, – kviečia VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“.                     

Naujai apmokestintos teritorijos

Šiaurinėje miesto dalyje tokia teritorija prasideda nuo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijos ties Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirta, J. Janonio gatve iki sankirtos su Sportininkų g., Sportininkų gatve iki sankirtos su Dariaus ir Girėno g., Dariaus ir Girėno gatve iki Stadiono g., Stadiono gatve iki Malūnininkų g., Malūnininkų  gatve iki Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinės ribos, toliau palei Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinę ribą iki Naujosios Uosto ir J. Janonio gatvių sankirtos.

Pietinėje miesto dalyje teritorija prasideda nuo Tilžės g. ir Šilutės plento sankirtos, Šilutės plentu iki sankirtos su Kauno gatve, Kauno gatve iki sankirtos su Agluonos gatve, Agluonos gatve iki sankirtos su įvažiuojamuoju keliu į Naująją perkėlą (Nemuno g. 8), įvažiuojamuoju keliu į Naująją perkėlą, Nemuno g. 8 (kai kur žymima Varnėnų g.) iki sankirtos su Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytine riba, palei Klaipėdos valstybinio uosto teritorijos rytinę ribą iki Minijos g. 6, toliau Minijos gatve iki sankirtos su Sausio 15-osios g., Sausio 15-osios gatve iki sankirtos su Tilžės g. ir Tilžės gatve iki sankirtos su Šilutės pl.

Su visu Klaipėdos miesto tarybos sprendimu galima susipažinti čia.

Gyventojų ir verslo leidimai

Pasitikrinę pagal aprašą ir žemėlapį, ar jų gyvenamoji vieta patenka į naujai apmokestintas teritorijas, ten deklaruoti gyventojai gali išsiimti parkavimo leidimus. Pirmasis toks leidimas dvylikai mėnesių kainuoja 10 eurų, antrajam automobiliui – 72 eurai. Verslui pirmasis – 30 eurų, antrasis – 80 eurų. Leidimus galima išsiimti ir 24 mėnesiams. Abonementų ir rezervacijos kainos yra nurodytos tarybos sprendime.

Dėl epidemiologinės saugos reikalavimų prašymų leidimams pildymas mūsų Klientų aptarnavimo centre yra apribotas ir ta galimybe prašytume naudotis tik išimtiniais atvejais. Patogiausias ir greičiausias būdas – prašymą pildyti internetu.

Tokios patirties neturintiems klientams esame sukūrę instrukciją, kaip tą atlikti žingsnis po žingsnio, bei mokomąjį filmuką. Prieš pildant prašymą rekomenduojame perskaityti ir  pasižiūrėti čia leidimų užsakymas.

Internetinio puslapio, skirto užsakyti leidimus https://pparking.klaipedatransport.lt/ , parkavimo skiltyje „Parkavimas prie namų“ vartotojų patogumui įvedėme ir atskiras eilutes –  leidimai nuo 2022-01-01.

Prašymų apdorojimo ir leidimų išdavimo greitis priklauso nuo mūsų žmogiškųjų išteklių ir, esant dideliam prašymų antplūdžiui, gali užtrukti net keletą dienų. Todėl apmokestintose teritorijose gyvenančių automobilininkų prašytume jau dabar pasirūpinti  leidimais, kad Naujuosius jie galėtų sutikti be šio rūpesčio.

Atsiskaitymas mobiliosiomis programėlėmis

Vairuotojams, kurie nėra tų teritorijų gyventojai, už automobilio parkavimo rinkliavą nuo sausio 1 dienos privaloma mokėti mėlynosios zonos tarifu – 30 centų už dvi stovėjimo valandas. Parkomatai šiose teritorijose bus išdėstyti kiek rečiau nei miesto centre. Patogiausia už stovėjimą atsiskaityti yra išmaniuoju telefonu mobiliosiomis parkavimo programėlėmis. Šiuo metu Klaipėdoje veikia 4 tokios aplikacijos: „ParkMan“, „UniPark“, „mParking“ arba  „Flowbird“. Nesinaudojantys programėlėmis atsiskaityti gali trumpąja SMS žinute.

Rinkliavos tikslas

Kalbant apie mokamo parkavimo reikalus, svarbu nepamiršti ir šios sistemos prasmės. Apmokestintas automobilių statymas mažina automobilių skaičių kiemuose, o tuo pačiu – oro taršą, saugo mūsų gyvenamąją aplinką. Naujai apmokestintose teritorijose turėtų atsirasti daugiau vietos čia gyvenančių gyventojų automobiliams.

Už surinktas lėšas tvarkoma miesto infrastruktūra: stovėjimo aikštelės, šaligatviai, takai, perėjų apšvietimas ir kt. Dalis lėšų skiriama papildomoms viešojo transporto lengvatoms, išmaniajai eismo valdymo sistemai.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close