Transportas

Prieš Rugsėjo 1-ąją – dėmesys saugumui gatvėse

Artėjant naujiems mokslo metams Klaipėdos gatvėse atnaujinamas pėsčiųjų perėjų ženklinimas. Arčiau ugdymo įstaigų ne tik iš naujo išdažomi vadinamieji zebrai, bet ir netoli perėjų išpurškiamas papildomas įspėjamasis ženklas – „Apsaugok mane“. Pastaroji iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su bendrove „Lietuvos draudimas“. Savivaldybė rūpinasi papildomu perėjų ženklinimu įspėjamaisiais ženklais, o draudimo bendrovė įsipareigojo apdrausti visus miesto ugdymo mokyklų moksleivius rugsėjo mėnesį nuo nelaimingų atsitikimų gatvėse.

Tikimasi, kad tai paskatins vairuotojus prasidėjus mokslo metams vairuoti dar atidžiau ir atsargiau, kad nenukentėtų nė vienas į mokyklą skubantis ir galbūt po atostogų dar kiek išsiblaškęs moksleivis. O jei visgi įvyktų nelaimingas atsitikimas gatvėje, tėvams ar globėjams reikėtų registruoti įvykį „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekti su draudimo specialistais trumpuoju telefonu 1828. Tam, kad galiotų draudimo apsauga, tėveliams iš anksto nieko papildomai nereikia daryti. Išsamiau apie draudimą ČIA

Savivaldybė siekia pasirūpinti ir saugumu pėsčiųjų perėjose tamsiuoju paros metu – prie perėjų įrengiamas kryptinis apšvietimas, pagerinantis matomumą vairuotojams. Šiais metais kryptinis apšvietimas papildomai įrengtas Debreceno g. ir Šilutės pl. sankryžos perėjose.

Prieš mokslo metus savivaldybė bendrovei „Klaipėdos paslaugos“ pavedė dar kartą peržiūrėti miesto šviesoforų darbo režimą.  Šiuo metu vadinamoji „Žalioji banga“ veikia Minijos–Pilies–Naujojo Uosto gatvėse, Šilutės pl. ruože nuo Mokyklos g. tilto iki Kauno gatvės, Jūrininkų prospekte. Šviesoforų režimas Klaipėdoje sureguliuotas atsižvelgiant į kasdienį miesto gyvenimo ritmą. Rytinio piko valandomis eismo prioritetas užprogramuotas sklandžiai judėti iš pietinės miesto dalies centro link, o vakarinio piko valandomis priešingai: iš šiaurinės į pietinę uostamiesčio dalį. Dienos metu šis transporto koridorius veikia kitu režimu, eismo valdymo stebėjimo įrangos – vaizdo kamerų, radarų – pagalba atlaisvinamas eismas intensyviausiose sankryžose. Taip pat šiuo metodu yra valdomos ir sankryžos tarp Tilžės g. ir Mokyklos g., Šilutės pl. ir Kauno g., bei Liepų g. ir Jūrininkų prospekte. O nakties metu Klaipėdoje šviesoforų ciklas yra sutrumpinamas, kad mašinos kuo trumpiau stovėtų prie sankryžų. Sklandesnio eismo siekiama ir Pajūrio gatvėje – po rekonstrukcijos ši gatvė nėra perduota savivaldybei, tad dėl šios gatvės bus aktyvinamas dialogas su Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Mokslo metų pradžioje specialistai dar papildomai stebės eismą mieste ir reaguos bei valdys eismo srautus, kur kils sudėtingos situacijos. Kartu visi eismo dalyviai kviečiami iš anksto apgalvoti,  kaip bendromis pastangomis sumažinti nepatogumus: išsirinkti parankiausią kelionės maršrutą, kur, netrukdant kitiems, galima sustoti prie ugdymo įstaigų, informuoti vaikus apie eismo valdymo naujoves pėsčiųjų perėjose ir kitur.

Prie ugdymo įstaigų rugsėjo pirmosiomis savaitėmis kur kas dažniau pamatysime ir policijos pareigūnus – bus budima prie perėjų, organizuojami patikrinimai ir stebima, kaip vaikai atvežami į mokyklas, ar mažesni vaikai vežami jiems pritaikytose kėdutėse, ar geltonieji autobusiukai saugiai išleidžia vaikus ir kiti galimi pažeidimai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close