Naujienos

Vaikas nori stoti į prestižinę gimnaziją, licėjų – kaip pasiruošti stojimams

Lietuvoje turime saujelę gimnazijų bei licėjų, kurie ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu yra užsitarnavę gerą vardą. Dėl to itin daug vaikų kasmet bando įstoti į šias mokyklas. Jie ir jų tėvai nori tik geriausio išsilavinimo, todėl registruojasi į sąrašus, stengiasi dėl pažymių bei laiko stojamuosius egzaminus. Dažniausiai būtent pastarieji nulemia ar mokinys bus priimtas, ar ne. Apžvelkime, kaip galima geriau pasiruošti tokiems stojimams.

Pradžia – savo silpnybių ir stiprybių įvertinimas

Prieš pradedant ruoštis stojimui reikėtų mokiniui, kartu su tėvais ir mokytojais, įvertinti savo stiprybes bei silpnybes. Vieniems dalykams gali reikėti skirti daugiau laiko pasiruošimui, o kituose galima tikėtis puikių rezultatų be didelio papildomo darbo. Dažniausiai stojimo egzaminus sudaro gimtosios kalbos, matematikos ir kitų dalykų žinių patikra. Turėkite omenyje tai, kas bus vertinama bei padėkite vaikui žinoti, ką ir kaip būtų geriausia pasiruošti.

Toliau – informacijos rinkimas

Po to, kai žino apie stojimo proceso eigą ir savo stiprybes/silpnybes, vaikai gali pradėti individualiai ruoštis. Papildomų pratybų sprendimas, paaiškinamojo pobūdžio vaizdo įrašų per YouTube žiūrėjimas ir kitaip tobulėjimui skirtas laikas neišvengiamai duos naudą. Svarbu paskatinti vidinę mokinio motyvaciją stengtis.

Galima pasidomėti jau įstojusių ar absolventų patirtimis

Labai didelę naudą gali turėti ir atviras pokalbis su tose mokyklose besimokančiais arba jas baigusiais absolventais. Jie iš pirmų lūpų gali pateikti naudingų įžvalgų apie tai, kokie būna stojamieji egzaminai, kokie yra etapai, kam reikėtų ruoštis ir kaip pasiekiami geriausi rezultatai. Nebūtina kopijuoti kiekvieno žingsnio, tačiau pamėginti pritaikyti kitų patirtis prie savo situacijos – naudinga.

Korepetitorius gali padėti maksimalizuoti vaiko potencialą

Visgi reikėtų susitaikyti su tuo, kad konkurencija į šias vietas būna labai didelė, o stojimo galimybė per metus yra tik viena. Dėl to reikia apsvarstyti visas galimybes. Labai dažnai mokiniai, ruošdamiesi stojimui, savo poziciją sustiprinti gali, kreipęsi į korepetitorius. Lietuvių ar anglų kalbos bei matematikos korepetitoriai Klaipėdoje padeda pasiruošti stojimui į Klaipėdos licėjų ar prestižines gimnazijas, Kaune, į KTU, Saulės ar kitas gimnazijas, Vilniuje – taip pat į licėjų, aukščiausius įvertinimus turinčias gimnazijas.

Korepetitorius pasiūlo individualų ugdymo planą, pagal kurį mokymas pritaikomas prie mokinio ir dėl to progresas būna spartus, o įgytos žinios išlieka ilgam bei padeda pasiekti tikslų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close