MadeinKlaipeda.lt
Home » Kovo 11-ąją Palangoje bus galima išgirsti, kaip plaka Šiaurės širdis
Palanga

Kovo 11-ąją Palangoje bus galima išgirsti, kaip plaka Šiaurės širdis

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Palangos koncertų salė paminės ypatingu koncertu – Lietuvos pajūryje pirmą kartą su programa „Šiaurės pulsas“ koncertuos Baltijos jūros filharmonijos orkestras ir vienas garsiausių šių dienų Europos dirigentų Kristjan Järvi.

Ši programa – tai klasikinės muzikos inovatoriumi vadinamo estų kilmės dirigento ir kompozitoriaus Kristjan Järvi sumanymas, jo meilės Europos Šiaurei, o ypač Baltijos regionui, giesmė.

„Rūsti, žmogaus dar nedaug paliesta gamta. Turtinga, savita kultūra. Dramatiška istorija. Santūrūs, darbštūs, dažnai gilų vidinį gyvenimą nuo aplinkos slepiantys žmonės. Štai kas man yra Šiaurė. Štai kuo man ji yra ypatinga ir be galo graži. Tokia iš pažiūros rami, be rėksmingų spalvų ir garsų, atverianti savo grožį tik prieš atidų, dėmesingą žvilgsnį. Mano tikslas – nerti į pačią Šiaurės gelmę ir padėti klausytojui išgirsti tai, kas man yra pati gražiausia muzika – kaip plaka Šiaurės širdis“, – sako dirigentas.

„Šiaurės pulsas“ – tai daugiau nei muzika, daugiau nei koncertas. Tai paslaptinga dirigento, muzikantų ir klausytojų ribas išplečianti kelionė į garsų, erdvių, pojūčių pasaulį. Tai muzikinė kelionė per Šiaurės šalis aplinkui Baltijos jūrą, per laikus nuo pasaulio pradžios iki šiandien.

Koncerto metu skambės Baltijos jūros šalių kompozitorių muzika – nuo klasikinės iki šiuolaikinės, nuo legendinio Piotro Čaikovskio iki lietuvio Gedimino Gelgoto. Taip pat orkestras atliks ir vieną paties Kristjan Järvi sukurtą kompoziciją.

Koncertą pristato Baltijos jūros filharmonijos orkestras, kuris vienija talentingiausius muzikantus iš įvairių Baltijos jūros šalių: Danijos, Lenkijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Švedijos ir Lietuvos. Iš 68 šiame koncerte grosiančių muzikantų 5 yra lietuviai.

Koncerto solistai – vienas žinomiausių Europos jaunosios kartos smuikininkų David Nebel ir unikalaus balso estų dainininkas Mick Pedaja, 2016 m. atstovavęs Estijai „Eurovizijoje“.

Koncertas vyks kovo 11 d. 17 val. Palangos koncertų salėje. Jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT Plius.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika