KoncertaiPalanga

Palangoje prasideda Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas (programa)

Balandžio 6-8  dienomis vyksiantis ir į Palangos miestą iš Panevėžio išsikėlęs XVIII  Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas – dar aukščiau kelia šio žanro renginių kartelę kviečia ne tik varžytis geriausius Lietuvos orkestrus bet ir pristato aukščiausio lygio svečius iš Jungtinės Karalystės – Dr. L. Brett Baker (trombonas), Tom Davoren (kompozitorius, pedagogas) ir  Filton Concert Brass. Azartas bei užburianti pučiamųjų instrumentų muzika užvaldys nuostabiausią Lietuvos kurortą.

Po 17 metų čempionato finalinių renginių Panevėžyje, projektas keliasi į Palangos miestą, kur koncertai, perklausos ir kitos veiklos vyks naujoje ir modernioje Palangos koncertų salėje bei kitose miesto koncertinėse erdvėse. Kaip ir kasmet, Čempionatas neapsiribos konkurso perklausomis – vyks tradicinė instrumentų paroda, meistriškumo pamokos, seminarai, svečių koncertai visame mieste ir daugybė papildomų veiklų.

Sausio mėn. pabaigoje įvykę regioniniai konkursai padėjo vertinimo komisijai atrinkti geriausius Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrus, kurie, suskirstyti į 5 kategorijas, pagal muzikavimo lygį  dalyvaus finalo renginiuose Palangoje. Vyresniųjų atlikėjų orkestrai atliks čempionato svečio – pasaulinio pripažinimo sulaukusio kompozitoriaus Tom Davoren kūrinius.

“Labai džiugu, jog 2018-aisiais, Lietuvos šimtmečio minėjimo metais, Čempionatas atsinaujina ne tik keisdamas projekto lokaciją bet ir sulaukdamas dar daugiau profesionalių orkestrų dalyvaujančių konkurse. Kviečiame gausų būrį svečių, kurie ne tik praturtina meninę programą, bet ir dalijasi savo scenine patirtimi bei žiniomis su jaunaisiais atlikėjais ir šio žanro profesionalais. Viliuosi, jog Palangos miestas, kuris yra tituluojamas atostogų sostine, puoselėdamas ilgametes pučiamųjų orkestrų tradicijas ateityje taps ir Europos pučiamųjų instumentų orkestrų sostine.” teigia projekto iniciatorius Remigijus Vilys.

Čempionato finaliniame apdovanojimų koncerte savo programą atliks Filton Concert Brass – keturiasdešimtmetį aktyviai gyvuojantis pučiamųjų instrumentų orkestras, tituluojamas geriausiu Bristolio (Jungtinė karalystė) orkestru. Filton Concert Brass pelnė daugybę apdovanojimų Vakarų Anglijos ir visos Jungtinės karalystės konkursuose. Orkestro dirigentas – Tom Davoren – kompozitorius ir orkestro vadovas turintis vis augančią tarptautinę reputaciją, jo kūriniai grojami visame pasaulyje, o juos atlieka žymiausi orkestrai ir solistai – Pasaulinės žvaigždės. Kompozitorius yra laimėjęs Europos pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos organizuojamą Europos kompozitorių konkursą, Tarptautinės tūbos ir eufonijos  asociacijos įsteigtą apdovanorimą už kompoziciją, taip pat jam skirta mokslinė Menų ir humanitarinių mokslų tyrimų tarybos stipendija ir Velso kultūros gildijos kompozicijos ir daugybė kitų garbingų apdovanojimų.

Kartu su orkestru pasirodys Dr. L. Brett Baker – aktyviai koncertuojantis atlikėjas, kasmet surengiantis per 60 koncertų, nuolat koncertuoja JAV, Europoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje, yra įrašęs net 30 solinių kompaktinių plokštelių, jo atliekama muzika skamba dar 48 kompaktiniuose diskuose. Jis taip pat yra įvairių prestižinių konkursų vertinimo komisijų narys, Singapūro ir  Tailano Low Brass Festivalių vadovas, vadovauja ir diriguoja University of Salford Symphonic Wind Band, ir Royal Buckley Silver Band  Vakarų Velse, o čempionato metu surengs meistriškumo pamokas jauniesiems atlikėjams.

Projektą organizuoja Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija, finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Palangos orkestras, Palangos miesto savivaldybė, Panevėžio rajono savivaldybė.

Lietuvos pučiamųjų orkjestrų čempionato programa:

Balandžio 6 d.

  • 13.00 val. prasideda C kategorijos orkestrų perklausos ir koncertai Palangos koncertų salėje;
  • 15.00 val. spaudos konferencija Palangos Kurhauzo salėje;
  • 16.00 val. pučiamųjų instrumentų parodos atidarymas Palangos koncertų salės foje;
  • 17.00 val. C kategorijos orkestrų koncertas Palangos koncertų salėje (nemokamas)

Balandžio 7 d.

  • 10.00 val. B kategorijos konkursas Palangos senojoje gimnazijoje;
  • 12.00 val. D kategorijos konkursas Palangos koncertų salėje;
  • 12.30 val. A kategorijos konkursas V.Jurgučio mokykloje;
  • 17.00 val. Baigiamasis koncertas ir apdovanojimai Palangos koncertų salėje (koncertuoja orkestras The Filton Concert Brass (JK), kompozitorius ir orkestro dirigentas Tom Davoren (JK), solistas trombonu Dr. Brett Baker (JK).

Balandžio 8 d.

  • 12.00 val. koncertas Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje (Panevėžio r. Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“, dirigentai: Piet Visser (NL), Remigijus Vilys (LT);
  • 13.30 val. koncertas Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje The Filton concert Brass (JK), dir. Tom Davoren (JK), solo  Dr. Brett Baker (JK).

Parengta pagal Palangos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close