Palanga

Palangoje vyksta Baltijos miestų sąjungos generalinė konferencija

Palangoje vyksta tris dienas trunkanti Baltijos miestų sąjungos (UBC) generalinė konferencija „Baltijos jūros miestai remia Ukrainą“. Apie 200 dalyvių iš dešimties Europos valstybių (Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Norvegijos ir Danijos) Palangoje diskutuoja, dalijasi patirtimi bei ieško galimybių, kaip padėti Ukrainai – kaip paremti karo metu suniokotus Ukrainos miestus ir jų galimą atstatymą, kaip integruoti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius įvairiuose Europos miestuose, kaip padėti likusiems Ukrainoje. Konferencijos metu kalbama ir apie Baltijos miestų sąjungos vaidmenį būsimo Ukrainos stojimo į ES procese.

Teisę organizuoti Baltijos miestų sąjungos generalinę konferenciją Palanga įgijo, laimėjusi šiuo tikslu paskelbtą konkursą – kurortui palankų sprendimą lėmė tarptautinio lygio renginiams puikiai tinkama Palangos infrastruktūra – konferencijoms reikalingos erdvės, apgyvendinimo galimybės ir kt.

Generalinės konferencijos dalyviai jau nuo antradienio dalyvauja seminaruose, o trečiadienį prasidėjo plenarinė sesija, kurios metu Prezidento sveikinimą perdavė LR Prezidento patarėjas Paulius Baltokas, dalyvius per vaizdo įrašą pasveikino Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius bei Bučos (Ukraina) meras Anatolij Fedoruk, vaizdo žinutę atsiuntė ir Europos komisijos Regionu komiteto prezidentas Vasco Alves Cordeiro. Plenarinės sesijos metu pasisakė UBC Prezidentas Mantas Jurgutis, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta, taip pat – Europos tarybos direktorius Baltijos šalims Grezgorz Poznanski. Generalinės konferencijos dalyvius pasveikino ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Generalinės konferencijos dalyviai ne tik dalijasi patirtimi, kaip galima padėti karo draskomai Ukrainai – diskutuojama ir kitais svarbiais klausimais, pavyzdžiui, atsinaujinančios energijos, dekarbonizacijos, jaunimo įtraukimo ir skaitmeninės transformacijos ir kt.

Šiandien, ketvirtadienį, generalinės konferencijos metu bus tvirtinama UBC metinė audito ataskaita, ateinančių metų programos, naujai dvejų metų kadencijai bus renkamas prezidentas ir du viceprezidentai, ketveriems metams – sekretoriatas.

Tuo pačiu metu Palangoje vyksta ir UBC jaunimo konferencija, į kurortą sukvietusi daugiau kaip 60 jaunuolių iš Lietuvos, Latvijos, Danijos ir Ukrainos – projektų „Youthful Baltic“ (finansuojamo ERASMUS+ lėšomis) ir „Stick to the point“ (finansuojamo Lietuvos ir Ukrainos mainų fondo lėšomis) dalyvius. Pasirengimas sėkmingam projektų įgyvendinimui vyko pusmetį iki šių mainų – kartu su jaunuoliais nuotoliu dirbo lektoriai, buvo diskutuojama, susipažįstama su jiems aktualiomis temomis, rengiamasi dalyvavimui UBC generalinėje konferencijoje ir darbui jos komisijose, darbo grupėse. Dėmesys skirtas ir psichohigienai, savipagalbai, dirbant kartu su vadove Rita Škriadaite-Vrubliauske.

Jaunuoliai ne tik dalyvauja UBC generalinėje konferencijoje, bet ir apsilankė Klaipėdos atvirajame jaunimo centre, susipažino su Klaipėdos regione veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis (dėmesys skiriamas organizacijoms, telkiančioms paramą bei organizuojančioms pagalbą Ukrainai), taip pat lankėsi ir kurorto erdvėse, ypatingai tose, kurios yra patrauklios jaunimui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close