Kinas

Prancūzų kino festivalis ,,Žiemos ekranai“ atkeliauja į pajūrį

14-asis prancūzų kino festivalis ,,Žiemos ekranai“ kviečia jus pasitikti… naują pradžią. Netgi rengiant pripažinimo sulaukusį festivalį, kuriame, atrodo, viskas jau puikiai sustyguota, svarbia užduotimi išlieka nuolat tobulėti, nebijoti pokyčių bei eiti koja kojon su naujovėmis. Norėdami padovanoti patį geriausią prancūzų kino festivalį, atsinaujiname ir stengiamės dar labiau jį priartinti prie Jūsų. Šiemet festivalis atkeliauja net į dvylika Lietuvos miestų. Kine ,,naujos pradžios“ – dažnai sutinkamas motyvas.

Kartais herojai patys nusprendžia keisti gyvenimą, kartais permainas atneša naujos pažintys, o kartais viską paprasčiausiai sudėlioja likimas. Visai kaip mes patys, pagrindiniai filmų veikėjai neretai atsiduria situacijose, reikalaujančiose keistis, susiimti ar atrasti naujų jėgų. O gal suvokti save, grįžtant prie ištakų, kaip tai daro filmo „Gy“ herojus, atsitiesti po nelaimingo įvykio kaip filmo „Besmegenis“ veikėjai, išsivaduoti nuo priklausomybės kaip „Maldoje“, patirti kardinalius pokyčius lyg filme „Važiuojam, jaunuoliai!“ arba kaip Antuanui iš ,,Pirmakursių“ nertis iš kailio, bandant išlaikyti egzaminą. Visa tai – savotiškos naujos pradžios, iš kurių kine gimsta siužetas, socialinis kontekstas bei charizmatiški, mūsų gyvenimą praturtinantys personažai.

Šiemet kviečiame išvysti dviejų prancūzų kino žvaigždžių retrospektyvas. Pirmoji – režisieriaus Henri-Georges‘o Clouzot, dirbusio su tokiais aktoriais, kaip Yves‘as Montand‘as, Charles‘as Vanel‘is ir Simone Signoret. Kūrėjas filmuose vaizduoja sudėtingą laikmetį ir personažus tuo pačiu meistriškai išlaikydamas įtampą bei įterpdamas netikėtų siužeto vingių. Clouzot yra sukūręs tokius nepamirštamus filmus kaip ,,Atlygis už baimę“ ar ,,Apsėstieji“. Režisieriaus polinkį eksperimentuoti bei naujų rakursų paieškas puikiai vaizduoja dokumentinis filmas, nagrinėjantis jo taip ir nepabaigtą kūrinį ,,Pragaras“.

Pastarajame taip pat išvysime Romy Schneider, kuriai skirta antroji ,,Žiemos ekranų“ retrospektyva. Aktorė gimė ir pirmuosius karjeros žingsnius žengė Vokietijoje. Vėliau karjerą tęsė Prancūzijoje, kurioje tapo kino ikona. Romy Schneider dirbo su garsiausiais praėjusio amžiaus 7-9 dešimtmečių režisieriais, tarp jų ir Claude‘u Sautet, nuo kurio filmų Schneider vardas jau nebeatsiejamas.

Jaunųjų žiūrovų laukia specialūs kino seansai ir renginiai.

Festivalio organizatoriai, Prancūzų institutas Lietuvoje bei visi 14-ųjų ,,Žiemos ekranų“ rėmėjai linki atrasti, o kai kam galbūt nauju žvilgsniu išvysti filmus, aktorius ir jų pasakojamas istorijas.

Prancūzų institutas Lietuvoje

Programą rasite mūsų tinklapyje artimiausiu metu arba tinklalapyje ziemosekranai.lt

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close