Renginiai

Didžiausias neįgaliųjų vasaros sporto festivalis Lietuvoje

Klaipėdoje – didžiausias neįgaliųjų vasaros sporto festivalis Lietuvoje: 15 rungčių, švietėjiška mugė ir galybė nemokamų pramogų

Jau rugpjūčio 5 d. (šeštadienį) Klaipėdos futbolo mokyklos stadione vyks Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalis.

Klaipėdos futbolo mokyklos stadione visi dideli ir maži, šeimos ir įvairūs klubai kviečiami ne tik sudalyvauti įvairiose specialiose festivalio sportinėse rungtyse, atrakcijose ir gera nuotaika užkrečiančiose veiklose, bet ir pamatyti Lietuvos triračių sporto asociacijos bėgimo su triračiais Lietuvos čempionatą.

Renginio metu dėmesio bus skirta ir įvarių sutrikimų turintiems vaikučiams bei jų tėveliams, kuriuos organizatoriai kviečia susipažinti su specialių poreikių vaikais ir jaunimu dirbančiomis organizacijomis, lavinančiomis priemonėmis prekiaujančiomis įmonėmis bei kitais sveikatingumo, sporto ir geros nuotaikos atstovais, kurie pasirūpins, kad renginys būtų įdomus, smagus ir, žinoma, naudingas!

Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalis yra skirtas plėtoti sporto, sveikatingumo ir aktyvaus gyvenimo būdo kultūrą. Festivalis taip pat siekia didinti informuotumą apie įvairias žmonių su negalia sporto ir fizinės veiklos galimybes Klaipėdos mieste.

Šis renginys – nemokama galimybė visų amžiaus grupių ir visų negalios formų žmonėms susiburti, bendrauti, sportuoti, mokytis ir gerai praleisti laiką.

Registracija į Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalį vyks renginio dieną Klaipėdos futbolo mokyklos stadione (Paryžiaus Komunos g. 16A) nuo 11.15 iki 12.00 val.

Sportinėje dalyje laukia net 15 varžybų ir įvairių rungčių: smagios futbolo rungtys, individualių krepšinio įgūdžių konkursas ir smagios krepšinio rungtys, snaiperio konkursas atsisėdus ir atsistojus, Lietuvos triračių čempionatas, neįgaliųjų slalomo vėžimėliuose parodomoji rungtis ir varžybos, jėgos sporto varžybos: štangos kėlimas, hantelio laikymas, rankų lenkimas, bočia, lengvosios atletikos estafečių rungtys, šaudymas iš lanko, diskgolfas, smiginis, šaškės, šachmatai, kliūčių ruožas.

Renginyje laukiama ne tik Klaipėdos, bet ir įvairių Lietuvos miestų neįgaliųjų organizacijų ir sportininkų bei svečių iš užsienio šalių.

Geriausiųjų laukia medaliai ir prizai.

„Būkite aktyvūs ir įsiliekite į šią šventę“, – ragina renginio organizatoriai – Klaipėdos miesto savivaldybė, BĮ Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos sportininkų namai.  

Dėmesys – švietimui

Šiemet Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalyje dalyviams bus paruošta ne tik 15 sporto rungčių ir varžybų, bet vyks organizacijų ir įmonių paroda.

Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė” pristatys savo veiklą ir teikiamas socialines paslaugas (bus paruoštas įstaigą reprezentuojantis stendas, skrajutės).

Tai – moderni, atvira naujovėms, bendradarbiaujanti ir nuolat tobulėjanti dienos socialinės globos įstaigą.

Įstaiga gyvuoja 25 metus ir teikia kokybiškas socialines paslaugas darbingo amžiaus asmenims turintiems protinę negalią. Šiai dienai dviejuose įstaigos padaliniuose lankosi 72 paslaugų gavėjai. Asmenims su negalia itin svarbus yra bendravimas, susitelkimas, darbinis užimtumas, pažinimas per edukacijas, išeinant už įtaigos ribų, apimant laisvalaikio, kultūros, sporto ir kitas saviraiškos sritis.

Įstaiga teikia dar 100 sunkiai sergančių klaipėdiečių paslaugas jų namuose, todėl mūsų bendruomenė kartu su darbuotojais ir paslaugų gavėjais ir jų šeimos nariais sudaro didelį ir darnų klaipėdiečių būrį.

Sportininkų namų kolektyvas dalyviams taip pat paruošė įvairių viktorinų bei žaidimų, o žinomas Klaipėdos sporto istorikas Algirdas Plungė papasakos daug įdomių istorinių detalių apie Klaipėdos miesto paralimpiečius ir neįgaliųjų sportą.

Be to, TV ekrane bus rodomi ir motyvaciniai videokadrai iš paralimpinių žaidynių, kur žmonės be kojų ar rankų sugeba plaukti baseine, aklieji žaidžia futbolą, spiria kamuolį į vartus ir kitokios akimirkos, įrodančios, kad motyvuotam žmogui nėra jokių ribų.

Į Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalį įsilies ir VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras, pristatys savo veiklą, teikiamas paslaugas ir pasidalins aktualia informacija.

VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centro kolektyvas į festivalį atsiveš savo automobilius, kurie yra pritaikyti neįgaliųjų bei ligonių transportavimui. Plačiau pristatys šią paslaugą, suteiks reikiamą informaciją, kuri bus aktuali žmonėms.

„Parodysime tiems, kam aktualu, kaip greitai ir paprastai rasti visas socialines paslaugas, kurios yra Klaipėdoje – vienoje vietoje”, – sakė šio centro darbuotojai.

Pagrindinis VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centro tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui (šeimai) rasti visą reikiamą informaciją rūpimais socialiniais klausimais vienoje vietoje.

Klaipėdos miesto neregių ir silpnaregių sporto klubo „Pamarys” vadovas Mindaugas Triušys su savo komanda pademonstruos ir plačiau papasakos apie šiame centre vykdomas veiklas bei įvairius kitus niuansus, kuriuos taiko dirbdami su regos neįgaleisiais.

Dalyvauti kviečiame visus – tiek neregius, tiek silpnaregius, tiek jų artimuosius ar šiaip norinčius plačiau susipažinti su šia informacija.

Bus pristatyta: šoudauno stalas, šaskės ir šachmatai, skirti žaisti akliesiems, stalinis ir rankinis kalbantys laikrodžiai, kalbantis kūno termometras, akliesiems skirtas ilgio matuoklis, brailio rašymo mašinėlė, kalbančios kūno svarstyklės, rankinis didinimo aparatėlis, skysčio matuoklis, brailio rašymo priemonė ir kiti technologiniai išradimai.

Visi norintieji galės išbandyti specialiai neįgaliesiems pritaikytus triračius. Juos pristatys Vilniuje įsikūrusi Lietuvos triračių sporto asociacija.

Ši asociacija vienija šios neįgaliųjų sporto šakos entuziastus ir populiarina Lietuvoje bėgimo triračius, kaip sporto ir aktyvaus laisvalaikio priemonę bei ugdo sportininkus, galinčius tinkamai atstovauti mūsų šaliai tarptautinėse bėgimo su triračiais (Frame Running)  varžybose.

Šiemet Klaipėdoje per Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalį vyks jau III-asis Lietuvos bėgimo su triračiais (Frame Running) čempionatas.

Triratis – specialios konstrukcijos dviratį primenanti triratė priemonė be pedalų, naudojama žmonių su negalia judėjimui.

Bėgimo triračiai naudingi pusiausvyros sutrikimus, judėjimo negalią turintiems ar galūnių spastiką patiriantiems žmonėms bei žmonėms su intelekto, klausos ar regos negaliomis.

Judėjimas su šiomis triratėmis priemonėmis ugdo gebėjimą sutelkti dėmesį į aplinką, kūno kontrolę bei lydinčius pojūčius, ugdo savisaugos instinktą bei savarankiškumą.

Netrūks ir atrakcijų

Festivalio metu, mažiausi lankytojai kviečiami į „Smaragdo uosto” linksmybių zoną, kurioje vaikučių laukia: spalvoti Smaragdo uosto fėjų veidukų ir rankyčių piešinukai, balionų lankstymas, šokiai, žaidimai su poi ir lėkštėmis, linksmasis burbulų fabrikas ir kitos pramogos.

Taip pat bus pastatyti dideli pripučiami futbolo vartai, kur dalyviai galės dalyvauti smagiose rungtyse.

Renginys ir visos veiklos NEMOKAMI!

Daugiau informacijos apie Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalį: https://www.facebook.com/events/758846495934043

Žmonių, turinčių negalią vasaros festivalio programa

11:15 – 12:00 Registracija (bendroje palapinėje prie įėjimo)

12:00 – 12:20 Festivalio atidarymas, sveikinimo žodis

12:30 – 16:00 Komandinės ir individualios festivalio rungtys

12:00 – 16:00 Organizacijų ir įmonių paroda, kurios metu bus pristatomos paslaugos, įranga bei technika pritaikyta specialių poreikių ir negalią turintiems vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems

12:00 -16:00 „Smaragdo uosto” animatoriai kvies išmokti žongliravimo, pūsti didžiausius burbulus, išsipiešti veidukus, piešti su dažais ant paruošto rėmo ir išsilankstyti balionus

13:15 – 14:00 Bėgimo su triračiais Lietuvos čempionatas

15:30 – 16:00 Apdovanojimai, renginio uždarymas

Sportinėje dalyje Jūsų laukia net 15 varžybų ir įvairių rungčių:

 1. Smagios futbolo rungtys
 2. Individualių krepšinio įgūdžių konkursas ir smagios krepšinio rungtys
 3. Snaiperio konkursas atsisėdus ir atsistojus
 4. Lietuvos triračių čempionatas
 5. Neįgaliųjų slalomo vėžimėliuose parodomoji rungtis ir varžybos
 6. Jėgos sporto varžybos: štangos kėlimas, hantelio laikymas
 7. Rankų lenkimas
 8. Bočia
 9. Lengvosios atletikos estafečių rungtys
 10. Šaudymas iš lanko
 11. Diskgolfas
 12. Smiginis
 13. Šaškės
 14. Šachmatai
 15. Kliūčių ruožas
0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close