Verslas

Siekiama kokybiško bendradarbiavimo su architektų bendruomene

Planuojant miesto vystymąsi siekiama glaudesnio bendradarbiavimo su architektų bendruomene. Susitikime su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos atstovais aptarti miesto vadovų bei architektų lūkesčiai, galimos bendradarbiavimo kryptys.

 „Siekiame kokybiškos diskusijos su architektais, urbanistais. Kaip atrodo Klaipėdos miestas po daugiau nei trijų dešimtmečių nepriklausomybės, puikiai galima pamatyti nuo kalno Smiltynėje. Vertinant ligšiolinį miesto vystymąsi, galime įžvelgti ir gerų, ir blogų dalykų, tačiau mūsų uždavinys yra gerinti situaciją sukuriant miesto koncepciją, sutvarkant senamiestį, senamiesčio fasadus, visų pirma išvengiant klaidų, kurios buvo daromos. Matome pavyzdžių, kaip kiti Europos miestai sugeba susitvarkyti taip, kad nebūtų palikta suverstų žvyro krūvų ar išraustų griovių. Savivaldybė miesto vystymuisi jau seniai turėjo skirti kitokį dėmesį. Mes norime keisti situaciją, norime girdėti specialistų nuomonę“, – susitikime sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Susitikime su architektų bendruomene aptarta galimybė suformuoti specialistus sutelkiantį kompetencijų centrą, analizuota Vilniaus patirtis, kurią pristatė buvęs sostinės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, susipažinta su praktika, kai svarbūs miesto plėtros klausimai sprendžiami pasitelkiant savivaldybės įsteigtas viešąsias įstaigas, tokias kaip „Vilniaus planas“.

„Turime teritorijas prie vandens, kurios atsiveria visuomenei, matome tam tikrą įsibėgėjimą, jaučiame susidomėjimą iš kitų Lietuvos miestų gyventojų ir norą turėti būstą mieste prie jūros, taikyti nuotolinio darbo praktiką. Taip pat turime spręsti viešųjų objektų klausimą – mokyklų, darželių, sporto objektų, kalbant apie kai kurios reikalingos infrastruktūros plėtrą svarstome ir apie tipinius projektus, juos pritaikant prie konkrečios vietos, sklypo. Taip pat matome poreikį rasti balansą tarp architektūrinės išraiškos ir funkcionalumo, projekto įgyvendinimo kainos. Dabar baigiama mokykla, kuri kainuos tiek,  kad už tas lėšas būtų galima pastatyti dvi mokyklas.  Turime išvengti klaidų, kurios buvo daromos praeityje, tad rasti bendradarbiavimo formatą su architektais būtų labai prasminga“, – sako vicemeras Algirdas Kamarauskas.

Pastebima, kad visuomenės lūkesčiai projektams auga, geriausi sprendimai randami situaciją įvertinant ne atskiro pastato, o vietovės, miesto kontekste, nagrinėjant alternatyvas. Miesto vadovai atkreipia dėmesį, kad būtina didinti dėmesį tiek projektų rengimo kokybei, tiek įgyvendinimo priežiūrai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close