Verslas

Vizitas Dumpiuose veikiančiose įmonėse

Reaguodamas į gyventojų skundus dėl pietinėje Klaipėdos dalyje vis jaučiamo nemalonaus kvapo, Klaipėdos meras bei savivaldybės specialistai lankėsi Dumpiuose veikiančiose įmonėse. Nors įmonės įsikūrusios Klaipėdos rajone, jų veiklos poveikį jaučia ir miestas, ypač vyraujant pietinės krypties vėjui. Pasak mero Arvydo Vaitkaus, visos taršios įmonės privalo turėti ir įgyvendinti taršos mažinimo planus.

„Kvapų epopėja tęsiasi jau dešimtmečius. Šiuo klausimu esu principingas ir dėl vykdomos ūkinės veiklos rajone negali kentėti miesto gyventojai, kurie tik atšilus orams užverčia skundais visas institucijas. Šis susitikimas pirmas man einant mero pareigas, bet tikrai ne paskutinis. Iš visų Dumpiuose veikiančių įmonių paprašiau priemonių plano, kuris negali nugulti į stalčius, o privalės būti įgyvendintas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Vizito metu aplankytos trys įmonės – Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), AB „Klaipėdos vanduo“ bei UAB „BrandaLT“.

„Tai, kas vyksta įmonėje „Branda“, sukėlė daugiausiai klausimų: lauke pūdyti pramoninio maisto atliekas – ne šio laikmečio veikla. Aptarėme įmonės numatytas priemones, galinčias pagerinti situaciją, tačiau jei progreso nebus, formuosime raštus atitinkamoms institucijoms ir kelsime klausimą dėl šios įmonės veikos perspektyvų“, – sako meras Arvydas Vaitkus.

Pasak mero, kitos dvi aplankytos įmonės, paliko neblogą įspūdį, investicijos į kvapų mažinimo technologijas duoda rezultatų. KRATC šiuo metu rengiasi įgyvendinti projektą dėl iš gyventojų surinktų maisto atliekų rūšiavimo, o bendrovė „Klaipėdos vanduo“ neseniai yra įrengusi elektronines nosis, kurios realiuoju laiku matuoja ne tik galimus nemalonius kvapus, bet vėjo kryptį ir greitį, taip pat per artimiausius metus turi uždengti smėliagaudes, kurios yra pirminis taškas, kur patenka į valyklą atitekančios nuotekos.  

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close