Sportas

„Lūšis“ kovėsi iki paskutinės akimirkos, tačiau pergalę šventė kuršėniškiai

A diviziono apžvalga

Penktadienį Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos ketverios rungtynės. Kuršėnuose ir Raseiniuose nugalėtojas sprendėsi artimose paskutinių minučių dvikovose, o „Rytas-MRU“ rodo puikią startinę formą – iškovojo trečią pergalę iš trijų galimų.

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Baldai“ (1-1) namuose rezultatu 74:71 (18:16, 17:16, 20:21, 19:18) nurungė Šilalės „Lūšį“ (1-1) ir pelnė pirmąją sezono pergalę. Tuo tarpu šilališkiams ši nesėkmė taip pat yra pirmoji sezone.

Pirmąją rungtynių pusę komandos praleido artimoje kovoje – „Grafų Baldai“ beveik visus du kėlinius pirmavo, tačiau „Lūšis“ kvėpavo varžovams i nugarą. Didžiausias skirtumas tesiekė 6 taškus antrojo kėlinio gale (35:29). Žaidimo dinamika staiga pasikeitė trečiojo ketvirčio viduryje, kai Kuršėnų krepšininkai ėmė sparčiai krautis persvarą. Po 5 minučių „Grafų Baldai“ jau pirmavo 12 taškų (52:40), tačiau ekipa pranašumą išbarstė taip pat greitai, kaip ją susikūrė – epizodu 3:12 „Lūšis“ susilygino su priešininkais (55:55). Paskutiniajame ketvirtyje

komandos vėl stojo į artimą dvikovą. Iki rungtynių pabaigos likus pusei minutės šilališkiai turėjo minimalią persvarą (70:71), bet „Grafų Baldų“ Jokūbas Stropus netrukus savo ekipos sąskaitą papildė net 4 taikliais baudų metimais ir užtvirtino nelengvą pergalę.

Kuršėniškių gretose geriausiai rungtynes sužaidė Gražvydas Mockus, per 35 minutes pelnęs net 28 taškus (3/4 dvit., 5/14 trit., 7/8 baud.), atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 1 kamuolį, išprovokavęs 7 varžovų pražangas ir surinkęs 25 naudingumo balus.

„Lūšies“ komandoje rezultatyviausias buvo Oleksandr Misiats. Krepšininkas per 31 minutę įmetė 18 taškų (4/9 dvit., 2/6 trit., 4/4 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir pelnė 15 naudingumo balų.

Banguotai žaidę „Raseiniai“ per plauką įveikė svečius iš Biržų

Raseinių „Raseiniai“ (1-1) namų aikštelėje rezultatu 87:86 (20:21, 26:29, 24:16, 17:20) išplėšė pergalę prieš BC „Biržus“ (1-1). Pirmąją sezono pergalę pelnę raseiniškiai priešininkams įrašė pirmąjį pralaimėjimą.

Rungtynių eiga buvo nepastovi – artimas kovas keitė ilgesni vienos komandos pirmavimo epizodai. Vis dėlto skirtumas nebuvo didelis – jo maksimumas pirmojoje rungtynių pusėje buvo 6 taškai Raseinių krepšininkų naudai antrajame kėlinyje (41:35). Antrojo bei trečiojo ketvirčių sandūroje „Biržai“ neilgam perėmė lyderių poziciją (48:53).

Vėliau sekė „Raseinių“ spurtas 9:0, leidęs ekipai įgyti dviženklį pranašumą (68:58). Biržiečiai ketvirtajame kėlinyje sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą (77:77), o likus 2 minutėms po Vytauto Saulio dvitaškio netgi pirmavo (84:86). Netrukus raseiniškis Nojus Vaivada smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą, o „Biržai“ iki rungtynių pabaigos nebepelnė taškų ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

Daugiausiai taškų į „Raseinių“ sąskaitą įrašė minėtasis Nojus Vaivada, per 25 minutes pelnęs 17 taškų (6/13 dvit., 1/4 trit., 2/4 baud.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 7 kamuolius, išprovokavęs 3 pražangas ir surinkęs 15 naudingumo balų.

Naudingiausias „Biržų“ ekipoje buvo Tautvydas Rimkus. Jis per 15 minučių įmetė 12 taškų (4/6 dvit., 2/2 trit., 2/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas ir gavo 16 naudingumo balų.

Kitos rungtynės:

Vilniaus „Rytas-MRU“ (3-0) – VDU (1-2) 87:69 (25:13, 26:22, 15:13, 21:21)

Akmenės r. SC-„Akmenės kraštas“ (0-2) – Kupiškio KK „Kupiškis“ (1-1) 75:91 (23:15, 12:21, 20:34, 20:21)

B diviziono apžvalga

Penktadienį Nostra.lt-RKL B divizione 14 komandų sužaidė septynerias rungtynes. Alytuje vietinei ekipai nepavyko panaikinti trapios varžovų iš Vilniaus persvaros, o košmarišką kėlinį sužaidę jonaviškiai galiausiai nusileido BC „Trakams“.

Trapią persvarą išlaikiusi VKM-NAPC ekipa šventė pergalę Alytuje

Alytaus „Alytus-SRC“ (1-2) namuose rezultatu 73:76 (17:24, 15:17, 21:10, 20:25) nusileido Vilniaus krepšinio mokykla-NAPC ekipai (1-1). Vilniečiai šiose rungtynėse pelnė pirmą pergalę šiame sezone.

Varžybos prasidėjo artima kova, tačiau penktąją minutę VKM-NAPC krepšininkai spurtavo 0:7, o antrojo kėlinio pradžioje – 0:8 ir įgavo 10 taškų persvarą (17:27). Skirtumas smarkiai nesikeitė iki pat trečiojo ketvirčio vidurio, kai „Alytus-SRC“ greitai pelnė 10 taškų iš eilės ir susilygino su varžovais (49:49).

Paskutiniajame kėlinyje aiškaus favorito nebuvo. Galiausia VKM-NAPC krepšininkai žengė žingsnį link pergalės ir sužaidė epizodą 2:10 (66:72). Trapios priešininkų persvaros alytiškiams panaikinti nebepavyko, ir Vilniaus ekipa šventė nelengvą pergalę.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Kipras Redeckas, per 36 minutes pelnęs 19 taškų (8/12 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 5 kamuolius, išprovokavęs 4 varžovų pražangas ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Aikštelės šeimininkus į priekį vedė Uros Mihajlovič. Žaidėjas per 21 minutę įmetė net 24 taškus (4/17 dvit., 1/5 trit., 5/9 baud.), atkovojo net 13 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir pelnė 20 naudingumo balų.

Katastrofiškas trečiasis kėlinys nulėmė Jonavos SC pralaimėjimą BC „Trakams“

BC „Trakai“ (2-0) išvykoje rezultatu 83:74 (18:17, 25:15, 14:29, 18:21) palaužė Jonavos SC krepšininkus (0-2). Trakiečiams tai – jau antroji sezono pergalė iš tiek pat galimų, o štai Jonavos ekipa kol kas žengia be laimėjimų.

Rungtynės buvo kupinos įspūdingų spurtų. Jonaviškiai pirmajame ketvirtyje sužaidė epizodą 0:9 (6:12), bet iki kėlinio pabaigos BC „Trakai“ persvėrė rezultatą (18:17). Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai darkart mėgino išsiveržti į priekį, ir šįkart sėkmingiau – spurtu 0:10 įgijo 11 taškų pranašumą (26:37).

Po ilgosios pertraukos Jonavos SC ekipa kurį laiką išlaikė persvarą, tačiau vėliau rungtynėse įvyko lūžis. Trakiečiai per kitas 9 minutes varžovams teleido įmesti 4 taškus, o patys pelnė net 23 ir varžybų eigą apvertė aukštyn kojomis (64:56). Jonaviškiams netrukus išlyginus rezultatą (64:64), BC „Trakai“ surengė lemtingą spurtą 12:2 ir palaužė priešininkus.

Net 27 taškus Jonavos SC komandai pelnė Nojus Pankratjevas (5/13 dvit., 5/8 trit., 2/3 baud.). Jis taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir gavo 24 naudingumo balus.

BC „Trakų“ gretose žibėjo Rokas Jukonis, per 35 minutes surinkęs 22 taškus (5/14 dvit., 2/5 trit., 6/8 baud.), atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs net 14 kamuolių, išprovokavęs 5 varžovų pražangas ir pelnęs 22 naudingumo balus.

Pakruojyje – užtikrinta šeimininkų pergalė prieš KTU

Pakruojo „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ (1-1) namuose 90:77 (20:17, 29:21, 28:22, 13:17) įveikė Kauno technologijos universiteto krepšininkus (1-1). Pakruojo ekipa iškovojo pirmąją sezono pergalę, o KTU jaunuoliai patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Pirmosiose 10 minučių komandos prilygo viena kitai ir kovojo artimai. Antrąjį kėlinį pakruojiškiai pradėjo kur kas geriau nei KTU jaunuoliai ir susikūrė dviženklę persvarą (28:17). Skirtumas svyravo ties 10 taškų riba iki pat ketvirtojo kėlinio, kai „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ pranašumą padidino iki 21 taško (87:66) ir užsitikrino pergalę.

„Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“ ekipoje niekas neprilygo Nikui Stukniui – jis per 29 minutes pelnė 20 taškų (7/13 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir susižėrė 29 naudingumo balus.

Iš KTU jaunuolių geriausiai sekėsi Elvinui Antanaičiui, per 24 minutes pelniusiam 16 taškų (8/8 dvit., 0/3 trit.), atlikusiam 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojusiam 6 kamuolius ir surinkusiam 19 naudingumo balų.

Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (1-1) – Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ (0-1) 97:73 (21:16, 28:20, 21:19, 27:18)

Utenos „Juventus-Užpaliai“ (2-0) – Švenčionėlių „Rida“ (0-2) 116:73 (38:24, 35:15, 20:12, 23:22)

Trakų KK „Trakai“ (1-1) – Molėtų „Ežerūnas“ (1-1) 77:99 (13:27, 23:31, 19:17, 22:24)

LKSK-Gijos Klinikos (0-2) – VDU-2 (2-0) 46:96 (16:33, 10:17, 15:25, 5:21)