Uostas

Tarptautinėje konferencijoje pristatytas Klaipėdos pasirengimas „The Tall Ships Races“ lenktynėms

2024 m. birželio 27-30 d., po šešių metų pertraukos į Klaipėdą sugrįžta „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynės. Tris dienas Klaipėdoje šurmuliuos atplaukusių burinių laivų įgulos, kvies gausi kultūrinė programa, renginiai ir koncertai. Prieš savaitę Prancūzijoje vykusios „Sail Training International“ metinės konferencijos metu pristatytas Klaipėdos pasirengimas, nuveikti darbai ir numatyti siekiai.

Jau gerą pusmetį vyksta intensyvūs parengiamieji darbai „The Tall Ships Races” lenktynių įgyvendinimui, kurios į Klaipėdą sugrįžta penktą kartą. Vienas svarbiausių metinių renginių – lapkričio 17-18 d. Diunkerke (Prancūzija) įvykusi „Sail Training International“ metinė konferencija, kurioje siekiant pritraukti kuo didesnę burinių laivų flotilę, Klaipėdos komanda mezgė ir stiprino ryšius su laivų kapitonais ir operatoriais. Sesijų metu pristatytas Klaipėdos uostą, išklausytos šiais metais lenktynes priėmusių uostų gerosios patirtys bei kilę iššūkiai. Konferencijoje Klaipėdą pristatė Asta Anilionė-Lipovec (Klaipėdos miesto savivaldybė), Tadas Maniušis (AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija), Robertas Petraitis (VšĮ Klaipėdos šventės) ir Dalia Želvytė-Mockuvienė (VšĮ Klaipėdos šventės).

„Sail Training International”, organizuojančios „The Tall Ships Races” tikslas – per buriavimo kultūrą skatinti jaunų žmonių, nepriklausomai nuo jų tautybės, kultūros, religijos ir socialinės padėties, gebėjimų stiprinimą. Todėl lentynėse dalyvaujančių burinių laivų įgulas sudaro 50 proc. 15-25 metų buriavimo praktikantai. Iki lapkričio 29 d. vykdoma 15-25 metų klaipėdiečių buriavimo praktikantų atranka. Registracija buriavimo praktikai: https://forms.gle/G1X8TMKKbKN6qPDR9

Komisija atrinks 50 jaunuolių, kurie po mokymų leisis į gyvenimo nuotykį – 5 parų plaukimą burlaiviu iš Klaipėdos į Helsinkį kaip tarptautinės įgulos dalis. Programa finansuojama Klaipėdos miesto savivaldybės.

Neeilinę patirtį „The Tall Ships Races“ dovanoja ir savanoriams, kurie renginio metu turės galimybę iš arti pamatyti ir susipažinti su daugiau nei iš 30 skirtingų pasaulio šalių atplaukusių įgulų gyvenimu burlaiviuose ir tapti neatsiejama įgulos dalimi visos viešnagės Klaipėdos uoste metu.

Savanorių registracija: https://tallships.lt/savanorio-anketa/

Šių metų gruodžio 8 d. įvyks pirmieji įvadiniai buriavimo praktikantų ir savanorių mokymai, kurių metu bus supažindinama su „The Tall Ships Races” renginiu ir buriavimo kultūra. Taip pat vyks komandos formavimo užsiėmimai, taip siekiant suburti stiprią ir puikiai Lietuvą bei Klaipėdos miestą reprezentuojančią savanorių komandą.

2024 m. bus išleistas „The Tall Ships Races 2024 Klaipėda“ dedikuotas pašto ženklas.

Informacija apie „The Tall Ships Races 2024″ Klaipėdoje: https://tallships.lt/

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close