Statybos

Įsibėgėja gatvių atnaujinimo darbai

Klaipėdoje įsibėgėja gatvių rekonstrukcijos ir remonto darbai. Tęsiama Baltijos pr. estakados statyba, senamiesčio gatvių rekonstrukcija, žvyrkelių asfaltavimas, ištisinė asfalto danga bus klojama Raudonės gatvėje, Herkaus Manto ir Bangų gatvių ruožuose, prasidės Klemiškės g. rekonstrukcija, atliekamas ir nuolatinis pažeistos gatvių ir kiemų dangos remontas visame mieste.

Baltijos pr. estakados statyba – šiemet siekiama atlikti didžiąją dalį darbų

Didžiausias įgyvendinamas projektas – Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcija ir estakados statyba. Per šiuos metus siekiama atlikti didžiąją dalį darbų, o ateinančių metų pirmoje pusėje – galutinai užbaigti projekto įgyvendinimą.

„Šis projektas – šiuo metu didžiausias ir reikalaujantis daugiausiai susitelkimo, konstruktyvaus bendradarbiavimo bei vairuotojų supratimo. Eismo trikdžių, žinoma, yra, bet dėl visiems mums suprantamų priežasčių tai yra neišvengiama įgyvendinant tokio masto projektą, o viso to tikslas – sklandesnis eismas ateityje. Darbai vyksta intensyviai, nuolat visą darbų įgyvendinimo eigą koordinuojant su Savivaldybės administracijos specialistais, o šiuo metu nekantriai laukiame galutinių sprendimų dėl valstybės finansavimo užtikrinimo. Tikimės, kad valstybinės svarbos objektui dėmesys ir supratimas bus adekvatūs. Esame užsibrėžę per šiuos metus atlikti darbų už 14 mln. eurų ir įgyvendinti 80 procentų projekto“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Įgyvendinant projektą virš žiedinės sankryžos rytų-vakarų kryptimi bus pastatyta estakada, o pati žiedinė sankryža bus modernizuota. Šiuo metu baigiami tiesti nauji inžineriniai tinklai, įrengiamos požeminės perėjos.

„Šiais metais jau numatoma įrengti estakadų konstrukcijas, kitiems metams estakadų važiuojamojoje dalyje liktų pakloti asfalto dangą, sumontuoti apsaugines tvoreles, akustines sieneles, apšvietimą ir kitas būtinas priemones. Šiais metais bus pertvarkoma ir pati žiedinė sankryža į vadinamąjį turbo žiedą, šie pokyčiai taip pat prisidės prie sklandesnio eismo“, –  sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Dideli pokyčiai mažose senamiesčio gatvelėse

Kitas svarbus projektas – senamiesčio gatvių rekonstrukcija. Šiuo metu darbai vyksta Žvejų, Sukilėlių ir Vežėjų gatvėse. Visas šias gatves numatoma sutvarkyti per šiuos metus, greičiausiai – vidurvasarį – pabaigtuvės planuojamos Sukilėlių gatvėje, kiek vėliau, rudenį – Vežėjų g. Vasarą taip pat planuojama pradėti Didžiosios Vandens g. kapitalinį remontą, o rudenį – Teatro ir Daržų g. rekonstrukciją, šios gatvės bus baigtos tvarkyti 2023 m.

„Senamiesčio gatvės atnaujinamos taikant darnaus judumo principus – statūs šaligatvių borteliai keičiami nuožulniais, pats grindinys bus lygesnis, tad pagerės ne tik estetinis vaizdas, bet ir bus gerokai patogiau vaikščioti, keliauti su vaikiškais ar judėjimo negalią turintiems žmonėms skirtais vežimėliais. Žinoma, šie darbai – nepatogumas ir iššūkis senamiesčio gyventojams bei verslininkams, tačiau įgyvendinus projektus sąlygos gyventi ir dirbti bus kur kas patrauklesnės nei iki šiol“, –  sako Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Bendra senamiesčio gatvių rekonstrukcijos projektų vertė – 3,3 mln. eurų.

Naujas projektas – Klemiškės g. rekonstrukcija

Naujas projektas, kurį ketinama pradėti šiais metais – Klemiškės gatvės rekonstrukcija. Tai jungiamasis kelias tarp miesto ir Palangos plento. Rangos sutartis jau pasirašyta, darbai prasidės gegužės mėnesį, šiais metais suplanuota darbų už 600 tūkst. eurų –  numatoma įrengti lietaus nuotekų tinklus, apsaugoti ar perkelti inžinerinius tinklus, įrengti naujo gatvės apšvietimo tinklus. Taip pat bus pradėti gatvės konstruktyvo rekonstravimo darbai. Didžioji dalis projekto darbų bus įgyvendinta ateinančiais metais – bus rekonstruojama gatvės važiuojamoji dalis, įrengiami pėsčiųjų takai, dviračių takas.

Asfalto dangos remontas

Ištisinė asfalto danga šiemet bus naujai įrengiama Raudonės g., čia kartu bus atnaujinti ir šaligatviai, įrengtas dviračių takas. Naują ištisinę asfalto dangą taip pat numatoma tiesti Herkaus Manto gatvės ruože nuo Lietuvininkų aikštės iki Universiteto stotelės bei Bangų gatvės ruože nuo Baltikalnio gatvės iki Mokyklos g. tilto. Atliekamas ir nuolatinis pažeistos gatvių ir kiemų dangos remontas visame mieste, žvyruotų gatvių priežiūra. Naujos ištisinės dangos tiesimui bei remonto ir priežiūros darbams šiemet skirta 2,8 mln. eurų.  

Vietoje žvyrkelių – asfaltuotos gatvės

Tęsis ir žvyrkelių asfaltavimo darbai. Po žiemos technologinės pertraukos darbai atnaujinti Tauralaukyje. Per šiuos metus čia bus išasfaltuotas Vėjo gatvės ruožas (nuo Pajūrio g. iki Slengių g.), Žvaigždžių, Vaivorykštės, Griaustinio, Lietaus, Slengių gatvės, įvažiuojamasis kelias į Žvaigždžių g. 17, 21, Arimų gatvės ruožas (nuo Tuopų g. iki Slengių g.), privažiuojamojo kelio tarp Uosių g. ir Virkučių g. akligatvis. Vykdant darbus taip pat bus įrengtas apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai.

Sodų teritorijose darbai bus baigti Baltijos 1-ojoje bei Dianos gatvėse, taip pat bus išasfaltuotos Baltijos 13-oji ir Tylos gatvės. Taip pat bus įrengtas apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai.

Žvyrkelių asfaltavimo darbams Tauralaukyje ir sodų teritorijose šiais metais numatyta 1,8 mln. eurų.

Kai kurios gatvės asfaltuojamos prisidedant privačių asmenų lėšomis. Šiemet jau pabaigti Arimų g. asfaltavimo darbai, prisidedant privačiomis lėšomis bus išasfaltuota ir Vikingų g. bei Dailės g.

Geresnės sąlygos ir pėstiesiems bei dviratininkams

Be dėmesio neliks ir pėsčiųjų bei dviračių takai. Planuojama atnaujinti Taikos prospekto šaligatvio atkarpą tarp Raudonės g. ir Taikos pr. 80 (vakarinę pusę) įrengiant ir dviračių taką bei Naujakiemio gatvės šaligatvį, čia taip pat kartu bus įrengtas dviračių takas. Toliau bus vykdomi ir einamieji blogos būklės šaligatvių remonto darbai. Šiais metais taip pat planuojama pradėti įgyvendinti tris naujus pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo projektus: Varpų g. (nuo Sąjūdžio parko iki Smiltelės g.);  nuo Jūrininkų pr. iki Sąjūdžio parko; Šilutės pl. atkarpoje nuo „Klaipėdos energijos“ iki geležinkelio pervažos. Tai trūkstamos jungtys tarp seniau įrengtų takų. Visus tris projektus numatoma baigti ateinančiais metais.

Šaligatvių, dviračių takų įrengimui, remontui ir priežiūrai šiemet skirta 876 tūkst. eurų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close