Statybos

Startuoja Vitės progimnazijos teritorijos tvarkymo darbai

Pradedami Klaipėdos Vitės progimnazijos teritorijos tvarkymo darbai pagal parengtą ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos patvirtintą Klaipėdos Vitės progimnazijos teritorijos Klaipėdoje, J. Janonio g. 32, tvarkymo planą. Planuojama darbų trukmė – 5 savaitės.

Vitės progimnazijos teritorija – viena iš devynių teritorijų, esančių šiaurinėje Klaipėdos m. dalyje, kuriose 2010m., 2015 m. ir 2019 m. vykdyto savivaldybės monitoringo metu buvo nustatyta neleistina dirvožemio tarša chromu. Lietuvos geologijos tarnyba LGT), pateikusi išvadas dėl chromu ir kitais sunkiaisiais metalais užterštų teritorijų Klaipėdos miesto šiaurinėje dalyje, nurodė, kad visoms devynioms į tyrimą įtrauktoms teritorijoms būtina parengti tvarkymo planus, pagal kuriuos jos turės būti tvarkomos.

LGT pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu ekogeologinius tyrimus atlikusios bendrovės „DGE Baltic Soil and Environment“ pasiūlytam tvarkymo būdui šalinti tik paviršinį – iki 20 cm storio – užteršto grunto sluoksnį. Skaičiuota, kad viso užteršto ir iki 20 cm gylio tvarkytino grunto plotas Vitės progimanzijos teritorijoje apima daugiau negu 12,6 tūkst. kv. m. Atsižvelgiant į teritorijoje planuojamą sporto paskirties inžinerinių statinių statybą, šiaurinėje tvarkomos teritorijos dalyje nukasamo grunto sluoksnio storį LGT padidino nuo 0,2 m iki 0,5 m storio.

Gavusi pilnas ataskaitas su teritorijų tyrimų rezultatais ir išvadomis, taip pat rekomendacijas, kaip tvarkyti užterštas teritorijas, Klaipėdos savivaldybė pirmiausia užsakė parengti Vitės progimnazijos teritorijos užterštų plotų tvarkymo planą, o š. m. pasirašė sutartį su rangovu UAB „Vilniaus BDT“.

Preliminari sutarties kaina – 721 tūkst. Eur (joje numatyta, kad nesant skirto finansavimo, darbai gali būti neužsakomi).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close