MadeinKlaipėda.lt
Home » „Klaipėdos nafta“ darbuotojams dalį premijos išmokės įmonės akcijomis
Verslas

„Klaipėdos nafta“ darbuotojams dalį premijos išmokės įmonės akcijomis

Nuotr.: AB "KLAIPĖDOS NAFTA"

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė AB „Klaipėdos nafta“ bus pirmoji valstybės valdoma įmonė, savo darbuotojams dalį premijos išmokanti bendrovės akcijomis. Tam dar turi pritarti bendrovės akcininkai visuotiniame susirinkime lapkričio 8 dieną.

Akcininkams tvirtinti pateikiamose bendrovės akcijų suteikimo taisyklėse numatyta, kad 2019 m. bendrovė akcijomis gali išmokėti darbuotojui iki 50 proc. skiriamos metinės premijos už 2018 metų rezultatus. Paprastosios įmonės akcijos darbuotojams būtų dovanojamos.

Pasak „Klaipėdos naftos“ generalinio direktoriaus Mindaugo Jusiaus, priimdama tokį sprendimą bendrovė siekia stiprinti darbuotojų motyvaciją siekti ilgalaikių organizacijos tikslų, didinti darbuotojų įsitraukimą ir skatinti atsakomybę už bendrus veiklos rezultatus.

„Klaipėdos nafta“ orientuojasi į veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Todėl mums svarbu suburti ir išlaikyti ambicingų, kompetentingų, motyvuotų, suinteresuotų ilgalaikiu bendrovės augimu, lojalių darbuotojų komandą. Suteikdami akcijų darbuotojams sudarome galimybių jiems tapti bendrovės bendrasavininkais ir įgyti teisę dalyvauti bendrovės valdyme, nepaisant darbuotojo pareigų ir statuso organizacijoje“, – pabrėžia įmonės vadovas.

Akcininkams pritarus „Klaipėdos naftos“ siūlomam sprendimui, ilgametei programai įgyvendinti turės būti suformuojamas rezervas savoms akcijoms iš nepaskirstytojo pelno, kuris negali viršyti 1,5 proc. nuo bendrovės kapitalizacijos. Rezervo dydis bus glaudžiai susijęs su vidutiniais ir ilgalaikiais įmonės tikslais bei personalo politika.

Pagal bendrovės atlygio gaires metinės premijos bendrovės darbuotojams yra skiriamos tuomet, kai bendrovė pasiekia išsikeltus verslo tikslus, o premijos dydis skiriamas atsižvelgiant į darbuotojų pasiektus asmeninius veiklos rezultatus.

Valstybė valdo 72 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų, 10 proc. akcijų priklauso koncernui „Achema“, o 18 proc. bendrovės akcijų šiuo metu priklauso smulkiesiems akcininkams, prekyba jomis vyksta „Nasdaq Vilniaus“ biržoje.

Daiva Krunglevičienė (ELTA)

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika