Miestiečiai

Dėl naujos arenos – susitarimas su ledo ritulio bendruomene

Dėl naujos ledo arenos statybų – susitarimas su ledo ritulio bendruomene. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ir asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus pasirašė ketinimų protokolą, kuriame asociacija išreiškė ketinimą padovanoti Klaipėdai ledo arenos projektą. Pasirašant ketinimų protokolą dalyvavo ir Klaipėdos ledo ritulio bendruomenės atstovai.

„Turime mieste įrengti tokią infrastruktūrą, kokios iš tikrųjų reikia ir kurios įrengimas būtų adekvatus kainos atžvilgiu. Ankstesnės valdžios sumanytų arenos statybų koncesijos būdu atsisakėme, nes tai reiškė ilgalaikę finansinę naštą miestui – ankstesnė taryba  buvo pritarusi, kad miesto įsipareigojimai koncesininkui siektų beveik 44 mln. eurų, o paskutiniu laiku viešojoje erdvėje girdėjome, kad atsižvelgus į pokyčius rinkoje, šie įsipareigojimai gali išaugti ir perkopti net 70 mln. Esame įsitikinę, kad užtikrinti tinkamas sąlygas ledo rituliui vystyti galime ir gerokai mažesniais kaštais. Tikiu, kad bendradarbiavimas su ledo ritulio bendruomene leis užtikrinti, kad mieste atsirastų būtent tokia infrastruktūra, kuri reikalinga šiai sporto šakai, o paprastesnis, tačiau bendruomenės lūkesčius tiksliau atliepiantis projektas netaps našta miesto biudžetui“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Asociacija miestui ketina dovanoti sporto bendruomenės poreikius atitinkančios ledo arenos projektą. Jame numatomos dvi ledo aikštelės, akmenslydžio zona, sėdimos vietos žiūrovams, pagalbinės patalpos. Čia galėtų būti organizuojamos ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, akmenslydžio treniruotės, vietinio bei tarptautinio lygio varžybos.

Klaipėda seniai pribrendo ledo ritulio plėtrai. Mes labai džiaugiamės, kad naujoji miesto valdžia iš esmės ėmėsi spręsti šį klausimą. Matydami pozityvius žingsnius prisidedame padovanodami projektą miestui“, – sako asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus.

 „Šiandieninis susitarimas reiškia, kad abi pusės siekia to paties tikslo ir yra nusiteikusios abipusiam dialogui. Norimas rezultatas – ledo arena tinkamoje vietoje už adekvačią kainą. Šiandien apie tikslias detales kalbėti dar kiek anksti, tačiau bet kaip miestiečių pinigų leisti neketiname, o galutiniai sprendimai bus priimti miesto taryboje“, –  sako A. Vaitkus.

Projektas, kurį ledo ritulio bendruomenė dovanotų miestui, būtų parengtas pagal Kauno ledo rūmų modelį ir pritaikytas Klaipėdos miesto situacijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close