Miestiečiai

Naujas socialinis daugiabutis

40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.

Gyvenamajame name Rambyno g. 14A įrengta 20 vieno kambario ir tiek pat dviejų kambarių butų. Iš jų 8 butai pirmajame pastato aukšte pritaikyti asmenims su judėjimo negalia ir šeimoms, kuriose yra tokių asmenų. Sutvarkyta daugiabučio namo teritorija, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona žmonėms su negalia, pastatytas krepšinio stovas, sporto treniruokliai.

Naujajame name pirmumo tvarka Savivaldybės Socialinio būsto skyrius  apgyvendino asmenis ir šeimas, kurioms reikalingas pritaikytas neįgaliesiems būstas, taip pat – asmenis, įrašytus į sąrašą asmenų ir šeimų, turinčių teisę nuomotis socialinį būstą.

„Namo statybos užbaigimas yra svarbus įvykis miesto savivaldybei bei specialistams, kurie prie šio projekto dirbo keletą metų.  Tikiu, kad įsikūrimas naujame, dažais tebekvepiančiame name yra didžiulis įvykis ir tiems klaipėdiečiams, kuriuos gyvenimo aplinkybės verčia nuomotis socialinį būstą. Linkiu, kad jiems ši vieta taptų namais. Namais, kuriuos saugome, kuriais rūpinamės, vieta, kur svarbūs socialiniai ryšiai, kur puoselėjama atsakinga kaimynystė.  Tegu tai būna galimybė, kuri įkvėptų klaipėdiečius  rasti jėgų naujų gyvenimo aplinkybių kūrimui“, – palinkėjo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Naujai pastatytas socialinis būstas yra vienas iš dviejų Klaipėdoje, pastatytų projekto „Savivaldybės socialinio būsto fondo gyvenamųjų namų statyba žemės sklypuose Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14A“ lėšomis. Iš viso juose įrengti 76 būstai (1, 2 ir 3 kambarių butai), iš jų 17 būstų pritaikyti neįgaliesiems. Abiejų daugiabučių pastatymo vertė 4,99 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų projektui – 3,85 mln. eurų – gauta iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo, likusi dalis – Klaipėdos miesto savivaldybės lėšos.

Daugiabutis adresu Rambyno g. 14A buvo pradėtas statyti  2019 m. Rangovas UAB „Eikos statyba“ statybos darbus baigė 2021 m. gegužę, tačiau sklandžiai įvykdyti užbaigimo procedūras užtruko dėl Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos reikalavimo prie namo įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų ­nei buvo numačiusi Savivaldybė – ne 32, o 40. Kompromisas buvo rastas, kai Klaipėdos savivaldybė suprojektavo ir įrengė automobilių stovėjimo aikštelę Rambyno g. 14 sklype.

Iš viso Klaipėdos miesto savivaldybė turi 658 socialinius būstus. Klaipėdos miesto savivaldybės eilėje socialiniam būstui gauti šiuo metu laukia 556 asmenys, tad šio būsto paklausa ir toliau išlieka didelė. 2024 metais planuojama įsigyti papildomai dar 10 butų, kuriuose bus apgyvendinti socialinių būstų laukiantys klaipėdiečiai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close