Miestiečiai

Itin stipriais kvaišalais disponavusiai klaipėdiečių porai paskirtos laisvės atėmimo bausmės

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo laisvės atėmimo bausmėmis nubausta klaipėdiečių pora, neteisėtai disponavusi itin stipriomis narkotinėmis medžiagomis – metadonu ir karfentaniliu. Teismo sprendimu, 26-erių metų vyras nelaisvėje privalės praleisti daugiau nei 13 metų. Jo bendrininkei paskirtas laisvės atėmimas 11-ai metų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenanti pora – 45 m. moteris ir 26 m. vyras – pernai rudenį automobiliu gabeno labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – metadono (3,521 g) bei karfentanilio (0,13778 g). Kvaišalus iš Vilniaus į Klaipėdą gabenusios poros automobilį sustabdę ir atlikę apžiūrą policijos pareigūnai jame rado paketą su minėtomis narkotinėmis medžiagomis. Nustatyta, kad jas buvo ketinama platinti kitiems asmenims. Tyrimo metu policijos pareigūnai, patikrinę vyro ir moters namus Klaipėdoje, juose taip pat rado nedidelį kiekį kvaišalų.

Klaipėdiečiai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 260 straipsnio („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) 3 dalį. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai ir dėl BK 259 straipsnio („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“) 2 dalyje numatytų nusikalstamų veikų.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, spalio 11 dieną priimtu nuosprendžiu pripažino asmenis kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Praeityje už nužudymą teistas vyras teismo pripažintas pavojingu recidyvistu ir jam paskirta 13-os metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Antrai bylos kaltinamajai, anksčiau taip pat jau teistai už panašaus pobūdžio nusikaltimus, teismas skyrė 11 metų nelaisvės. Teismo sprendimu konfiskuota ir transporto priemonė, kuria buvo gabenti kvaišalai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Šaltinis: LR Prokuratūra

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close