Miestiečiai

Naujame daugiabutyje apsigyvens laukiantys socialinio būsto

Gera žinia klaipėdiečiams, įrašytiems į eilę socialiniam būstui gauti. Netrukus administratoriui eksploatuoti bus perduotas naujas, dažais kvepiantis gyvenamasis namas Klaipėdoje, Rambyno g. 14A, kuriame, kaip planuojama, dar šios vasaros pabaigoje įsikurs teisę į socialinį būstą turintys asmenys.

Projekto „Savivaldybės socialinio būsto fondo gyvenamųjų namų statyba žemės sklypuose Irklų g. 1 ir Rambyno g. 14A“ lėšomis pastatyti jau 2 daugiabučiai, juose iš viso įrengti 76 būstai (1, 2 ir 3 kambarių butai), iš jų 17 būstų pritaikyti neįgaliesiems. Bendra projekto vertė 4,99 mln. Eur. Didžioji dalis lėšų projektui – 3,85 mln. eurų – gauta iš Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo, likusi dalis – Klaipėdos miesto savivaldybės lėšos.

„Pagaliau pavyko užbaigti socialinio būsto Rambyno g. 14A pridavimo procedūras. Visi derinimai gauti ir išduotas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos statybos užbaigimo aktas. Eksploatacijai perduodamas naujas socialinis daugiabutis – tai viltis klaipėdiečiams, kuriuos gyvenimiškos aplinkybės verčia nuomotis socialinį būstą. Socialinis būstas gali būti, o šiuo atveju būtent taip ir yra, – naujas, šiuolaikiškas, tarnaujantis žmogui. Noriu palinkėti, kad žmonės čia rastų tikrus namus, gerai juose jaustųsi ir jais rūpintųsi“, – palinkėjo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Pirmasis pagal minėtą projektą (sutartis dėl šio namo statybos pasirašyta 2016 m. rugsėjį) pastatytas socialinis daugiabutis Klaipėdoje, Irklų g. 1, duris naujakuriams atvėrė 2019 m. Jame įrengtuose 36 butuose buvo apgyvendinti teisę į socialinį būstą turintys vieniši asmenys ir šeimos.

Kitas socialinis daugiabutis pagal tą patį projektą adresu Rambyno g. 14A pradėtas statyti  2019 m. Rangovas UAB „Eikos statyba“ statybos darbus baigė 2021 m. gegužę, tačiau sklandžiai įvykdyti užbaigimo procedūras užtruko. Statybos leidimo patikrinimą atlikusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nurodė, kad prie namo turi būti įrengta daugiau automobilių stovėjimo vietų ­nei buvo numačiusi Savivaldybė – ne 32, o 40. Institucijų pozicijos išsiskyrė ir dėl numatytų vietų išdėstymo bei suplanavimo būdo.

Ieškodama išeities Klaipėdos savivaldybė suprojektavo ir įrengė automobilių stovėjimo aikštelę Rambyno g. 14 sklype, ko pasekoje 2022 metų gruodį buvo pasirašyta taikos sutartis su Statybos inspekcija, tai ir leido užbaigti gyvenamojo daugiabučio pridavimo komisijai procedūras. Šiame gyvenamajame name  įrengta 40 butų (po 20 vieno ir dviejų kambarių); 8 butai pirmajame pastato aukšte pritaikyti asmenims su judėjimo negalia ir šeimoms, kuriose yra tokių asmenų. Visi butai aprūpinti dujinėmis viryklėmis su orkaite, vonios kambariuose įrengtos kėdutės neįgaliesiems. Sutvarkyta daugiabučio namo teritorija, įrengta vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona žmonėms su negalia, pastatytas krepšinio stovas, sporto treniruokliai.

Naujajame name pirmumo tvarka Savivaldybės Socialinio būsto skyrius planuoja apgyvendinti asmenis ar šeimas, kuriems reikalingas pritaikytas neįgaliesiems būstas, taip pat – asmenis, kurie yra įrašyti į sąrašą asmenų ir šeimų, turinčių teisę nuomotis socialinį būstą.

Iš viso Klaipėdos miesto savivaldybė turi 605 socialinius būstus, 44 yra išnuomoti ukrainiečiams. Klaipėdos miesto savivaldybės eilėje socialiniam būstui gauti šiuo metu laukia 556 asmenys, tad šio būsto paklausa ir toliau išlieka didelė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close