Sportas

Įrengta nauja vieša laisvalaikio erdvė

Giruliuose atverta nauja vieša laisvalaikio erdvė, kurioje įrengtos vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, lauko treniruokliai bei poilsio zonos. Sportuoti ir žaisti naujoje tam pritaikytoje erdvėje gali visi pageidaujantys – vietos gyventojai ir poilsiautojai.

Šiandien savivaldybės ir Girulių bendruomenės atstovai susitiko su rangovu, apžiūrėjus atliktus darbus ir konstatavus, kad visi darbai projekto apimtyje atlikti nepriekaištingai – su tuo sutiko ir Girulių bendruomenės atstovai, – buvo pasirašytas  atliktų darbų perdavimo – priėmimo aktas.

„Įveiklinta dar viena nuostabi vieta Klaipėdoje. Giruliuose, apleistos krepšinio aikštelės vietoje, įrengta erdvė, kurioje jau gali žaisti, sportuoti ar tiesiog ilsėtis visi norintys. Mūsų tikslas – naujam gyvenimui prikelti kuo daugiau tokių užmirštų, apleistų vietų, kad jos tarnautų žmonėms, – sakė vicemerė Vaida Raugelė.

Į vietą atvykęs Girulių bendruomenės seniūnaitis Viktoras Kavolis savivaldybės komisijai išsakė eilę pageidavimų kaip šią laisvalaikio erdvę padaryti dar patrauklesne, bet ir jis sutiko, kad laisvalaikio erdvės įrengimo darbai yra atlikti pagal projektą. Pažymėta, kad kiti siūlymai gali būti įgyvendinti pagal kitą šalia vykdomą projektą (automobilių stovėjimo aikštelės ir pėsčiųjų takų įrengimas).

„Stengsimės keisti savivaldybės bendravimo su bendruomene tradicijas, kad visi gyventojų pastebėjimai ir pasiūlymai būtų girdimi dar objektų projektavimo eigoje“, – pažadėjo vicemerė V. Raugelė. „Džiaugiuosi, kad vietos bendruomenei rūpi savivaldybės atliktas darbas. Vietoje pasikalbėjus visoms suinteresuotoms pusėms, atsakyta į iškilusius klausimus, suplanuoti tolimesni veiksmai kaip realizuoti kitus bendruomenės pageidavimus. Džiugu, kad ir seniūnaitis, ir kiti bendruomenės atstovai pritarė, kad projektas įvykdytas tinkamai“, – sakė V. Raugelė.

Projektuojant šią laisvalaikio zoną, ypatingas dėmesys buvo skirtas įrenginių dizaino universalumui. Įvairaus amžiaus asmenims skirtoje laisvalaikio erdvėje įrengti šiuolaikiški įrenginiai, smūgį silpninanti danga – apsauga nuo kritimo, o infrastruktūra pritaikyta asmenims, turintiems judėjimo negalią.

Vaikų žaidimo aikštelėje įrengti daugiafunkciniai patrauklių spalvų, lavinantys kognityvines ir motorines vaikų funkcijas įrenginiai (sūpynės, karuselės, batutas), taip pat – neįgaliems vaikams skirti įrenginiai.

Lauko treniruoklių aikštelėje įrengti nauji gimnastikos įrenginiai, o aptverta daugiafunkcinė sporto aikštelė pritaikyta žaisti krepšinį, futbolą ir tinklinį. Nauja laisvalaikio erdvė apsodinta naujais, kruopščiai atrinktais želdiniais.

Sutvarkyti buvusią apleistą teritoriją, įrengti daugiafunkcines ir vaikų žaidimo aikšteles kainavo 300 tūkst. Eur. Lėšos šiems darbams apmokėti skirtos iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto.

Klaipėdos miesto savivaldybė kasmet mieste įrengia bent kelias naujas, modernias, higienos normos atitinkančias vaikų žaidimo aikšteles bei atnaujina laisvalaikio erdves. Pastebėta, kad netoli namų esanti šiuolaikiška laisvalaikio infrastruktūra klaipėdiečius skatina rinktis aktyvias veiklas lauke, bendrauti, stiprina bendruomeniškumą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close