Neringa

Neringoje įsibėgėjo „Agilos“ rekonstrukcijos darbai

Simboliškas atsitiktinumas – rekonstruojamam Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastatui šiais metais sukanka 50 metų.

Pirmasis rekonstrukcijos žingsnis jau įgyvendintas – 1969 metais statytas pastatas, nebeatitinkantis šiandienos kurorto poreikių, praėjusią savaitę nugriautas.

Pastatas tenkins daugiau funkcijų

Įgyvendinant rekonstrukcijos darbus bus įrengta 500 vietų žiūrovų salė. Ši salė turės modernias transformavimo priemones, kurios leis ją panaudoti įvairiems renginiams ir iniciatyvoms – kinui, ekspozicijoms, kūrybinėms industrijoms (vizualinio stacionaraus meno dirbtuvėms, scenos/kino meno dirbtuvėms ir kt.) bei konferenciniam turizmui. Salės erdvę bus galima pilnai atverti ir sujungti su vestibiuliu ir gretimomis patalpomis, visą pirmą aukštą paverčiant viena didele renginių erdve. Atsiras galimybė organizuoti didelius renginius su 3000 stovimų vietų ir parodas. Sėkmingas Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ modernizavimo projekto įgyvendinimas sukurs prielaidas sezoniškumo mažinimui, palankios investicinės aplinkos ir naujų darbo vietų kūrimui, naujų kultūros, meno, kūrybinių industrijų kūrėjų pritraukimui į Neringos kurortą.

Projekto įgyvendinimas – per du metus

Pastato rekonstrukcijos idėja – išsaugoti vietos dvasią. Stengiamasi minimaliai keisti nusistovėjusius vertingus dalykus. Rekonstruojant pastatą užimamos teritorijos plotas kis labai nežymiai.

Projektą siekiama įgyvendinti per du metus – nes 2021-aisiais Neringa bus Lietuvos kultūros sostinė, o šis pastatas yra vienintelis kurorto kultūros centras, kuriame yra tokio dydžio uždaro tipo salė. Tai objektas, kuriame susitinka dauguma kurorto renginių ir festivalių rengėjų.

Kovo 6-osios Vyriausybės nutarimu patvirtinta, kad pastato rekonstrukcijai lėšos numatytos Valstybės investicijų programoje, kurioje šiais metais skirta 2 milijonai 750 tūkst. Eur ir 2020-aisiais – 3 milijonai 27 tūkst. Eur. Neringos savivaldybės taryba įsipareigojo iš Neringos savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 30 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų – 2544,88 tūkst. Eur.

Padėka Vyriausybei ir Kultūros ministerijai

„Nuoširdų padėkos žodį visos Neringos bendruomenės vardu tariu Vyriausybei ir jos vadovui, Kultūros ministerijai. Šiandien prisimenu 2017-ųjų metų kovą Neringoje apsilankiusio Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio žodžius, kad lėšos „Agilos“ rekonstrukcijai tikrai bus skirtos ir šiandien matome rezultatą. Sprendimai skirti finansavimą patvirtino objekto rekonstrukcijos svarbą“, – vykstančiais darbais džiaugiasi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close