Neringa

Tęsiama Neringos dviračių tako rekonstrukcija: paskelbti darbų pirkimai

Lietuvos automobilių kelių direkcija dalinasi puikiomis žiniomis dėl dviračių ir pėsčiųjų tako Smiltynė–Nida įrengimo. Šią savaitę bendrovė inicijavo viešojo pirkimo procedūras likusios ir iki šiol neatnaujintos tako dalies įrengimui. Bendras darbų metu numatomas įrengiamo tako ilgis – beveik 22 km.

Planuojama, kad sėkmingai pasibaigus darbų pirkimams, likusios tako dalies įrengimas galėtų būti pradėtas artėjančių metų pirmoje pusėje. Darbams atlikti, nuo jų pradžios iki pabaigos, numatytas 8 mėn. terminas.

„Dviračių skatinimui ypač svarbu ne tik dviračių infrastruktūros kiekybė, bet ir tinklo formavimo kokybė, todėl vystant šią infrastruktūrą svarbu, kad investicijos į infrastruktūrą būtų nukreiptos ten, kur jos išvystymas gali duoti didžiausią naudą visuomenei. 2022 m. Kelių priežiūros ir plėtros programoje buvo numatyta skirti daugiau lėšų pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrai diegti, ir tai jau duoda apčiuopiamų rezultatų: vystomi patys svarbiausi dviračių infrastruktūros objektai, o dviračių transporto infrastruktūra jungiama į bendrą nenutrūkstamą tinklą“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Numatyta, jog tako įrengimo darbai vienu metu bus vykdomi keliuose ruožuose: atkarpoje pro Juodkrantę link Pervalkos, ties Pervalka bei nuo Pervalkos ir Preilos jūros link. Įgyvendinus likusios tako atkarpos įrengimo darbus, gyventojai ir poilsiautojai Nidą nuo Smiltynės galės pasiekti patogiai, saugiai bei renkantis aplinkai draugišką būdą. 

„Metams einant į pabaigą galime drąsiai pasakyti – proveržį darnaus judumo srityje mums tikrai pavyko pasiekti. Pradėti darbai šalia Birštono ir Kretingos savo galutiniu rezultatu pėsčiuosius ir dviratininkus džiugins jau kitais metais. Darnaus judumo sprendimų nepamiršome ir kitų vykdomų projektų metu. O štai Smiltynė–Nida pėsčiųjų ir dviračių takas yra puikus šių metų darnaus judumo projektų finalizavimas“, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.  

Bendras tako Smiltynė–Nida ilgis siekia apie 50 km. Didžiąja tako dalimi, beveik 36 km nuo Smiltynės iki Preilos, rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija, likusia dalimi – Neringos savivaldybė.

Primename, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija šių metų vasarą Smiltynėje oficialiai atidarė pirmąją rekonstruotą Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako dalį. Rekonstruotos atkarpos ilgis – 13,5 km.

Rekonstrukcijos metu takas buvo praplatintas nuo 2–2,5 m iki 3,5 m. Jame įrengta papildoma apsauga nuo medžių šaknų ir sustiprinta dangos konstrukcija, užtikrinanti ilgametę tako eksploataciją. Parinkti infrastruktūros parametrai, esant pavojui, taip pat sudarys galimybes nutiestu taku pasinaudoti ir priešgaisrinės apsaugos sunkiasvorei technikai. Tai itin aktualu, kadangi šio pusiasalio miškai ne kartą nukentėjo nuo gaisrų. 

Atnaujintos ir visuomenei vasarą atvertos tako dalies ruožas sutampa su tarptautinių dviračių trasų „EuroVelo 10“ (Baltijos jūros trasa) ir „EuroVelo 13“ (Geležinės uždangos takas) atkarpomis, todėl šio tako rekonstrukcija svariai prisidės prie tarptautinio ekologiško turizmo skatinimo.

Istorinio Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimas vyko keliais etapais. Ruožas nuo Pervalkos gyvenvietės iki Pervalkos paplūdimio buvo įrengtas dar 1978 m. Nuo to laiko dalimis lipdytas takas sulaukdavo tik būtinojo remonto ir rekonstruojamas nebuvo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close