Neringa

Nuteistas Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių bandęs papirkti verslininkas

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl UAB „Neringos vanduo“ direktoriaus papirkimo pripažintas 47-erių metų verslininkas iš Panevėžio. Nuteistajam teismas skyrė 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo taip pat konfiskuota 10 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, nuteistasis, siekdamas, kad tarp teismo sprendimu nekilnojamojo turto objekto, kuris priklausė UAB „Neringos vanduo“, aukciono laimėtoju pripažinto dalyvio ir šį sprendimą apeliacinės instancijos teisme ginčijančių aukciono organizatoriaus UAB „Neringos vanduo“, Neringos savivaldybės administracijos ir nelaimėjusio aukciono dalyvio būtų sudaryta taikos sutartis, 2021 metų spalį pasiūlė Neringos savivaldybės merui ne mažesnį kaip 10 tūkst. eurų kyšį. Pastarajam neišreiškus sutikimo priimti siūlomą kyšį, verslininkas, siekdamas minėtos taikos sutarties pasirašymo, 2021 metų lapkričio pabaigoje 10 tūkst. eurų kyšį davė su teisėsaugos institucijomis bendradarbiavusiam bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui. Apie galimai neteisėtus verslininko iš Panevėžio veiksmus STT pareigūnams pranešė Neringos meras.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai, išnagrinėję bylą, pripažino verslininką kaltu dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų ir skyrė jam 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo valstybės nuosavybėn konfiskuotas kyšio dalykas – 10 tūkst. eurų, kuriuos nuteistasis buvo palikęs UAB „Neringos vanduo“ direktoriui dėžutėje su šampano buteliu.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Šaltinis: LR Prokuratūra

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close