Neringa

Kuršių nerijos kraštovaizdžio apsaugai – parama

Kuršių nerijoje bus įgyvendinamos priemonės, stiprinančios gebėjimus reaguoti į ekstremalias situacijas, stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes.

Apie tai, kad pasirašyta projekto LT-RU-1-002 „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ paramos sutartis paskelbė Jungtinis techninis sekretoriatas.

Projektą kartu įgyvendins BĮ „Paslaugos Neringai“, kurios struktūroje yra Juodkrantės ugniagesių komanda, ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis Nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“.

Šio projekto esmė – pasienio bendradarbiavimas ir bendri gaisrininkų bei gelbėtojų veiksmai, sustiprinantys gebėjimus reaguoti į ekstremalias situacijas ir stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes. Įgyvendinamos priemonės pasitarnaus puoselėjant pusiasalio vertybes, nes Kuršių nerija į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo įrašyta kaip išskirtinis smėlio kopų kraštovaizdžio, kurio išlikimui nuolatinį pavojų kelia gamtos stichijos (vėjas, potvyniai ir atoslūgiai), pavyzdys.

„Kuršių nerija į Pasaulio paveldo sąrašą buvo įtraukta kaip vientisas dviejų valstybių, Rusijos Federacijos ir Lietuvos Respublikos, objektas, tad svarbu įgyvendinti bendrus veiksmus, skirtus saugoti gamtos ir kultūros paveldo vertybes“, – projekto svarbą akcentuoja Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Planuojama, kad rugsėjo mėnesį Kaliningrado srityje esančiame Zelenogradsko mieste vyks projekto atidarymo konferencija. Numatoma, kad dar šiais metais Neringoje vyks jungtiniai mokymai, siekiant greičiau reaguoti gaisro metu ir efektyviau jį gesinti.

Projekto metu „Paslaugos Neringai“ įsigys naują priešgaisrinį automobilį. Tai planuojama padaryti iki kitų metų pabaigos.

Projektas „Kuršių nerija: kova su gaisrais“ bus įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projekto biudžetas viršija 0,4 mln. EUR, trukmė – 24 mėnesiai.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close