Neringa

Projekto „Paveldas gyvenimui“ pabaigtuvės

Baigiamas dvejus su pusę metų trukęs projektas „Paveldas gyvenimui“, į kurio įgyvendinimą aktyviai įsitraukė vietos bendruomenė, svečiai, kultūros bei turizmo sektoriaus atstovai.

Šią dieną, žyminčią labiau pradžią nei pabaigą, dėkojame visiems, kurie dalyvavo projekto organizuotose dirbtuvėse bei renginiuose, kurių metu gauti pasiūlymai bei pastebėjimai leido suprasti bendruomenės bei svečių poreikius.  

Projekto centre – atnaujinta Preilos biblioteka
Projekto kulminacija tapo Preilos bibliotekos renovacija, kuri buvo laukta ne vieną dešimtmetį. Su senosios mokyklos pastatu susiję daugelis vietos žmonių – Preilos pradinę mokyklą lankė arba jie patys, arba jų vaikai. Kuomet dėl mažo mokinių skaičiaus pradinė mokykla buvo uždaryta, joje buvo įkurtas Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas, veikęs iki rekonstrukcijos pradžios.

Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų pasikeitė neatpažįstamai – atnaujintos ir pirmojo, ir anksčiau niekada neįrengto mansardinio aukšto patalpos, įsigyti baldai ir įranga kultūrinėms bei edukacinėms veikloms vykdyti. Bendrame 223,77 kv. m plote veikia knygų abonementas, skaitykla su renginių sale, ekspozicija, pasakojanti Preilos gyvenvietės istoriją, edukacijų erdvė kultūriniams renginiams bei bendruomeninėms veikloms. Renovuotoje bibliotekoje galima ne tik pasiimti knygų – skaityklos patalpose sudarytos galimybės dirbti nuotoliu, organizuoti įvairius kultūrinius renginius ir bendruomenines veiklas. Atnaujintoje bibliotekoje savo erdvę turi ir patys mažiausieji – čia jie gali skaityti, piešti ir bendrauti.

Turistinis maršrutas, kviečiantis pažinti kultūros paveldą
Projekto metu, įtraukiant suinteresuotas šalis, buvo sukurtas turistinis maršrutas „Kultūros paveldo kelias“, kuris skirtas keliautojams, ieškantiems krašto tapatybę atspindinčių vietų, architektūrinių simbolių, mažosios architektūros tyrinėtojams, kultūrinio turizmo fanams, žingeidžioms ir į pažinimo džiaugsmą orientuotoms šeimoms, norintiems pažinti Neringos žavesį ištisus metus. Paveldo kelias jungia penkis kultūros paveldo objektus, išsidėsčiusius trijose gyvenvietėse – Juodkrantėje, Preiloje ir Nidoje. Pažintis su šiais objektais leis lėta eiga atrasti visą įstabią Kuršių neriją bei čia esantį kultūros paveldą ir jo istoriją.

Projektas „Paveldas gyvenimui“ (angl. k. Heritage4life) įgyvendintas pagal Europos kaimynystės priemonę. Bendras projekto biudžetas – 716 911,43 Eur. Projekto biudžeto dalis, tenkanti Neringos savivaldybės administracijai  517 996,04 Eur , iš jų – 466 196,43 Europos Sąjungos lėšos,  51 799,61 Eur – Neringos savivaldybės biudžeto lėšos.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close